23.03. - poniedziałek
Temat: Jak odmieniamy imiona i nazwiska?

1. Zapoznaj się z materiałem w podręczniku str. 255 - 261;
2. Wykonaj ćw. 1, 3 /261 7/262 i 10/262  - dedykacja w książce dla wychowawczyni z okazji ukończenia przez ciebie ósmej klasy - pamiętaj o miejscowości i dacie. Po napisaniu dedykacji wyślij jej treść SMS-em.

24.03.2020 r. - wtorek
Temat: Marzenia o bochenku chleba...
1. Przeczytaj tekst ,,Oświęcimska bajka" str. 131 - 134;
2. Odtwórz realia obozowego życia wg. wzoru: ( w zeszycie)
wygląd obozu zajęcia dzieci atmosfera
3. Ustnie przygotuj się do odpowiedzi:
 - Ustal, o czym jest bajka opowiadana przez Andrzeja;
- Wskaż różnice między opowieścią bohatera a tradycyjną baśnią;
- Zastanów się, dlaczego opowieść Andrzeja traktowana jest przez chłopców jak bajka;  
- Wskaż, który element bajki Andrzeja ma charakter symboliczny;

24.03.2020 r. - wtorek
Temat:  Czy można pogodzić klocki lego z zasiekami obozu koncentracyjnego?
1. Zapoznaj się z informacjami - str.135 - podręcznik;
2. Opisz instalację Lego. Nazwij elementy obozu odtworzone za pomocą klocków - weź pod uwagę kolorystykę i symbolikę barw - w zeszycie.
3. Po skończonej lekcji powinieneś wiedzieć, co to jest instalacja plastyczna i kultura masowa.

25.03.2020 r. - środa
Temat: Poznajemy wzory odmiany nazw miejscowych.
1. Zapoznaj się z informacjami w podręcznikku na str.263  i 266 - 268
2. Wykonaj  w zeszycie ćwiczenie 4/264
3. Wpisz przykłady nazw miejscowych odmieniających się według podanych modeli.
 Rzeczownikowa męska twardotematowa .........................................................
Rzeczownikowa męska miękkotematowa...............................................................
Rzeczownikowa żeńska twardotematowa ..............................................................
Rzeczownikowa żeńska miękkotematowa .........................................................................
Rzeczownikowa nijaka.......................................................
Przymiotnikowa......................................................
4. Podane nazwy miejscowe podziel na;
złożenia -
zestawienia -  
zrosty -  
Biała Podlaska • Dobropole • Zielona Góra • Krasnystaw • Wielkopolska • Zimnodół • Białystok • Czarnolas • Czarny Dunajec • Babimost • Stalowa Wola

26.03. - czwartek
Temat: Test...