„Mistrzowie rękodzieła"

  30 kwietnia grupa uczniów klas II-VI szkoły podstawowej i klas I-II gimnazjum pojechała na jednodniową wycieczkę „Mistrzowie rękodzieła". Jest to forma nagrody dla uczestników akcji „Gwiazdka dla Afryki". Całe przedsięwzięcie zaś zaplanowano w programie profilaktycznym SP jako atrakcyjne formy spędzania wolnego czasu – warsztaty artystyczne.
  Szlak rękodzieła ludowego, który poznaliśmy został stworzony by chronić ostatnie pracownie mistrzów ginących zawodów: kowala, garncarza, łyżkarza i tkaczki. Artyści ludowi prezentowali swoje warsztaty, najciekawsze prace oraz etapy ich wytwarzania. Wszystkie te pracownie są bardzo małe, bo wystarczą proste sprzęty lub narzędzia i ogromny wkład mistrzowskich rąk ludzkich, aby powstały niepowtarzalne arcydzieła. Wyjazd okazał się niezwykle interesujący.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2305858

Ogląda nas

Odwiedza nas 95 gości oraz 0 użytkowników.