Programy profilaktyczne

  Nasze przedszkole w roku szkolnym 2018/2019 realizuje programy profilaktyczne:

"Kubusiowi Przyjaciele Natury"

kpn logo  To jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś. Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest zachęcanie dzieci do dbania o środowisko naturalne.

 

"Czyste powietrze wokół nas"

lg02  Celem programu jest zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub, gdy dorośli palą przy nich tytoń. Wykształcenie umiejętności rozpoznawania różnych źródeł dymów. Zwiększenie wrażliwości dzieci na szkodliwość dymu papierosowego. Zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów. Zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażane na dym.

 

"Akademia Aquafresh"

lg05  Największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej.

  30.09.2014 nasze przedszkole w gronie innych placówek z całej Polski ustanowiło rekord Guinnesa w kategorii: "największa liczba dzieci szczotkująca razem zęby"

Statystyki

Odsłon artykułów:
2395728

Ogląda nas

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.