II edycja "Kolorów świata"

  Zapraszamy do wzięcia udziału w drugiej odsłonie projektu „Wszystkie Kolory Świata”.
  Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na dramatyczna sytuację dzieci w Czadzie. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka.

Celem projektu jest:

  • kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • pokazanie uczniom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
  • zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Czadzie.

  W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Dzieci, przystępując do pracy, same zdecydują z jakiego kraju będzie pochodziła ich laleczka, jak będzie miała na imię, jaki będzie jej kolor skóry oraz czy i jakie będzie miała hobby. Tymi informacjami uzupełnią „akt urodzenia” laleczki. Ten obszar pozostawiamy kreatywności uczniów, a także osób im pomagających. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki takiej "międzypokoleniowej" współpracy z pewnością powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki.
  Wszystkich zainteresowanych zapraszamy po szablony do biblioteki szkolnej lub pracowni katechetycznej SP.  NA uszyte laleczki czekamy do 7 stycznia 2013r.

Koordynatorzy akcji

Statystyki

Odsłon artykułów:
2420798

Ogląda nas

Odwiedza nas 466 gości oraz 0 użytkowników.