W dzień Andrzeja wróżba to nadzieja

  Andrzejki to „wieczór wróżb w przeddzień imienin Andrzeja tradycyjnie połączony z zabawą urządzaną tego wieczoru". Święty Andrzej jest patronem Szkocji i Rosji, w Polsce pierwsza wzmianka o nim jest z roku 1557. Andrzejki są specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem. Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były dla niezamężnych dziewcząt (męskim odpowiednikiem były katarzynki).

  Dnia 23.11.2014r. wolontariusze działający przy Gimnazjum im. Stefan Batorego w Lipsku uatrakcyjnili spotkanie andrzejkowe w Stowarzyszeniu „Pomóż Sobie". Wśród wesołej zabawy nie zabrakło skocznych tańców, konkursów przy muzyce, przekłuwania serduszka z imionami, wróżenia z kolorów, zagadek przygotowywanych przez wróżki. Uroku całej imprezie dodały pomysłowe stroje i ciekawe interpretacje wierszy Jana Brzechwy i Juliana Tuwima („Lokomotywa", „ZOO", „Kaczka-dziwaczka"). Na koniec wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Andrzejki stały się okazją do spotkania i lepszego poznania się wolontariuszy i dzieci ze stowarzyszenia.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435885

Ogląda nas

Odwiedza nas 117 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Wolontariat W dzień Andrzeja wróżba to nadzieja