DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2015

  22 lutego harcerze i skauci na całym świecie obchodzą święto przyjaźni - Dzień Myśli Braterskiej. To niezwykły dzień w harcerskim kalendarzu, ma on przypominać o podstawowym założeniu ruchu skautowego, jakim jest braterstwo wszystkich skautów świata.
  Piątkową zbiórkę poświęciliśmy na przygotowanie się do hufcowych obchodów DMB. Przypomnieliśmy sobie ideę tego święta. Wykonaliśmy zadanie przedzbiórkowe, czyli przygotowaliśmy prezentację postaci bohatera naszej chorągwi, hm. Ryszarda Kaczorowskiego. Jest to dla nas postać szczególna, gdyż mieliśmy zaszczyt pełnić funkcję drużyny sztandarowej podczas uroczystości przekazania sztandaru i nadania imienia Chorągwi Białostockiej. Przygotowaliśmy też kartki z życzeniami dla naszych dyrektorów i nauczycieli.

  W sobotę udaliśmy się do Dąbrowy, by tam wraz z innymi drużynami i gromadami zuchowymi naszego hufca usiąść przy symbolicznym ognisku i poczuć magię przyjaźni. Obejrzeliśmy prezentacje bohaterów różnych drużyn. Były też podziękowania, życzenia, wspólne śpiewanie...
  W poniedziałek idąc do szkoły jeszcze raz założyliśmy mundury, by w ten sposób uczcić nasze święto i poczuć, że warto być harcerzem. Nosiliśmy mundury z dumą i z uśmiechem na twarzy zgodnie ze słowami gen. Robert Baden-Powella: "Uśmiechać się w czasie pogody potrafi każdy łobuz, uśmiechać się w czasie deszczu - tylko prawdziwy harcerz." Spotkaliśmy się również z naszymi dyrektorami, by podziękować im za przyjaźń, której od nich doświadczamy każdego dnia. Zapewniliśmy o naszej przyjaźni i złożyliśmy życzenia wielu przyjaciół na ich trudnej drodze. Instruktorzy przygotowali też specjalne podziękowania swoim zastępowym.
  Jako harcerze nigdy nie jesteśmy samotni. Jesteśmy częścią większej całości i zawsze obok nas jest ktoś, na kogo możemy liczyć w trudnych chwilach. Bo przecież:

„Niejedną z dróg może przebyć sam,
niejeden szczyt możesz zdobyć sam,
nawet świat możesz opłynąć sam!
Niejedną przygodę możesz przeżyć w pojedynkę...
tylko po co, skoro w braterskim kręgu będzie to po stokroć lepsze!"

  Wszystkim naszym przyjaciołom z okazji tegorocznego Dnia Myśli Braterskiej życzymy, aby marzenia i wyzwania nigdy nie przestawały się rodzić w Waszych głowach i aby wokoło zawsze było grono ludzi, którzy chętnie przyłączą się do realizacji tych marzeń i wyzwań!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435897

Ogląda nas

Odwiedza nas 74 gości oraz 0 użytkowników.