Turniej w Bartoszycach

  22.02. startem na turnieju w Bartoszycach zainaugurowaliśmy kolejną edycję Profesjonalnej Ligi Taekwon-do.
  Liga powstała w ubiegłym roku. Skupia zawodników, trenerów i sędziów trenujących taekwon-do w Bartoszycach, Białymstoku, Dąbrowie Białostockiej, Jabłonnej, Legionowie, Lipsku oraz Pruszczu Gdańskim. Liga ta stanowi uzupełnienie kalendarza zawodów Polskiego Związku Taekwon-do. Juniorom daje możliwość stoczenia dodatkowych pojedynków, młodzikom rozpoczęcia przygody z konkurencją walki sportowej, a młodszym dzieciom pozwala zasmakować rywalizacji sportowej i związanych z nią pozytywnych emocji. Startujący walcząc w konkurencjach przygotowanych przez organizatorów mają szansę zdobycia medali oraz zbierają punkty do klasyfikacji generalnej ligi. W czasie jednej edycji odbywają się trzy turnieje, a podczas ostatniego zawodnicy z najwyższą liczbą punktów w swoich kategoriach wiekowych otrzymują dodatkowe nagrody.
  W niedzielnych zawodach wzięło udział blisko 200 uczestników. Uczniowie ZSS w Lipsku spisali się świetnie. Medale zdobyli:

  • złote: Kamil Borodziuk (kl. V SP) i Paweł Chomiczewski (kl. I gim),
  • srebrny: Karina Fiedorowicz (kl. II SP),
  • brązowy: Pola Protasiewicz (kl. IV SP) i Paweł Chomiczewski (kl. I gim).

Kilka zdjęć z zawodów

Statystyki

Odsłon artykułów:
2395927

Ogląda nas

Odwiedza nas 36 gości oraz 0 użytkowników.