Tajemnica wyjaśniona

  W piątek 27.02.2015r. uczniowie klas trzecich i drugich naszego gimnazjum wyjeżdżali do kina „Iskra" w Augustowie na film Gra tajemnic w reżyserii Mortena Tylduma.
  Film przedstawia historię wybitnego matematyka i szyfrologa brytyjskiego Alana Turinga, który wraz z innymi współpracownikami złamał kod niemieckiej maszyny szyfrującej Enigmy, a wynaleziona przez nich maszyna stała się prototypem pierwszego komputera. Ciekawa fabuła, wartka akcja, różnorodne wątki sprawiły, że film oglądało się z wielka przyjemnością. Na podziw zasługuje też wspaniała gra aktorska Benedicta Cumberbatcha, który wcielił się w postać głównego bohatera, geniusza matematycznego mającego jednak ogromne problemy w kontaktach społecznych.
  To wszystko sprawiło, że film oglądało się z prawdziwą przyjemnością, więc młodzież naszego gimnazjum była zadowolona z pożytecznie i miło spędzonego czasu.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2436966

Ogląda nas

Odwiedza nas 119 gości oraz 0 użytkowników.