XVIII RAJD ŚLADAMI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH 1863

  W sobotę, 7 marca, już po raz osiemnasty zuchy i harcerze Chorągwi Białostockiej wyruszyli na wędrówkę szlakiem Powstańców Styczniowych po Puszczy Knyszyńskiej.

  W tym roku naszą drużynę reprezentowały dwa patrole: starszoharcerski, prowadzony przez dh Pawła Leszkowicza oraz wędrowniczy, na czele którego maszerował dh Michał Mucha. Oba patrole spisały się bardzo dobrze. Pomimo niezbyt sprzyjającej aury szczęśliwie dotarły do celu, po drodze wykonując przygotowane przez organizatorów zadania. I choć nie obyło się bez drobnych utrudnień w postaci np. otarć na stopach, to każdy z uczestników może być dumny z tego, że pokonał własną słabość i zmęczenie i w ten sposób oddał hołd powstańcom, którzy na tej ziemi walczyli o wolność.
  Podsumowaniem rajdu był wspólny apel, na którym zebrało się około 800 harcerzy. Była wspólna modlitwa, salwa honorowa, a dzwon wolności zabrzmiał 152 razy na pamiątkę kolejnej rocznicy Powstania Styczniowego. Najlepsze patrole otrzymały pamiątkowe statuetki, a każdy uczestnik – certyfikat uczestnictwa w rajdzie.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2394065

Ogląda nas

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Harcerstwo XVIII RAJD ŚLADAMI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH 1863