SWOJE ZNAMY I CHWALIMY

  20. marca 2015r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Samorządności. W ten sposób już od wielu lat witamy wiosnę.
Rozpoczęliśmy o godz. 8.00 krótkim porannym apelem, podczas którego „Mała Pasja"- czyli zespół taneczny działający w SP wprowadził nas w radosną atmosferę.
  Po apelu kl. I-III udały się do M-GOK-u, gdzie spotkały się z p. Marcinem Lićwinko– przedstawicielem Pracowni Architektury Żywej. Podczas zajęć dzieci poznały kwiaty rosnące nad Biebrzą. A następnie wróciły do szkoły, gdzie wykonały prace plastyczne przedstawiające OBUWIKA- kwiat rosnący nad naszą rzeką.
  W tym samym czasie uczniowie klas IV- VI bawili się podczas karaoke. Na 3. i 4. godz. lekcyjnej pod czujnym okiem swych wychowawców tworzyli plakaty prezentujące klasę- rysując i opisując siebie. Powstały istne arcydzieła, które można podziwiać na I piętrze naszej szkoły.
Uczniowie klas gimnazjalnych mieli nieco inną kolejność- najpierw spotkali się ze swoimi wychowawcami, a potem śpiewali głośno i radośnie na karaoke.

  Od 5. Lekcji bawiliśmy się już wspólnie podczas rozgrywek pod hasłem: „Swoje znamy i chwalimy". Wraz z nami bawili się także: pan Wojciech Protasiewicz- Przewodniczący Rady Miejskiej w Lipsku, pan Tomasz Leszkowicz- Przewodniczący Komisji ds. Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych oraz Radni Miejscy: pani Beata Borodziuk, pan Jerzy Krysztopik i pan Andrzej Lisowski. Ci Państwo przyjęli zaproszenie samorządów i zmierzyli się z drużyna szkolną. W skład drużyny gospodarzy weszli: pani dyrektor Teresa Sapieha, pan Leszek Zaniewski i uczniowie: Iza Doroszkiewicz, Szymon Łodyga, Kuba Rolewicz i Kacper Krzywicki. Obie drużyny musiały wykazać się wieloma umiejętnościami, m.in.: znajomością słówek pochodzących z języka „prostego", umiejętnością interpretacji tekstu literackiego, znajomością różnych części naszego miasta... Zabawa była przednia! Niewątpliwie urozmaicił ją śpiew autorskich piosenek wykonanych przez uczniów i nauczycieli oraz występy koła tanecznego i uczniów ćwiczących taekwondo. Walka była zażarta, ale ostateczne zwycięstwo należało do naszej drużyny! O czym zdecydowało niezależne jury w składzie: p. dyrektor Maria Bieciuk, p. Romualda Prolejko - przedstawiciel TPL, p. Joanna Marcinkowska - przedstawiciel Stowarzyszenia Miłośników Lipskiej Pisanki, Kultury i Tradycji oraz przedstawiciele uczniów: Gabrysia Chomiczewska i Dominik Hejdeman. Rozgrywki czujnym okiem obserwowała p. Izabela wróbel – sekretarz TPL, która w tym dniu reprezentowała media. Całą zabawę z wielkim wdziękiem prowadziły Ola Cieśluk i Ewa Tkaczuk.
  Taki przyjemny dzień nie mógł minąć bez nagród i prezentów. SU szkoły podstawowej i gimnazjum otrzymały od Radnych Miasta skrzynki wyborcze, które bardzo nam się przydadzą już niedługo. A także... słodki upominek.
  Chcemy w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy sponsorowali nagrody wręczone przy okazji zabawy. Dziękujemy zatem: Towarzystwu Przyjaciół Lipska, twórczyniom ludowym ze Stowarzyszenia Miłośników Lipskiej Pisanki, Tradycji i Kultury: p. Ewie Skowysz- Mucha, p. Genowefie Skardzińskiej, p. Janinie Trochimowicz, p. Krystynie Cieśluk i p. Barbarze Tarasewicz oraz Miejsko - Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Lipsku.
  Dzień Samorządności to zawsze dzień sprawdzianu (nie tylko święta) dla uczniów pracujących w Samorządzie Uczniowskim. To dzień, który wymaga podjęcia wielu - czasem trudnych- decyzji, a potem ponoszenia konsekwencji tych decyzji. Wydaje nam się, że uczniowie spisali się na medal. Dziękujemy więc za samorządową pracę (i tym, którzy tę pracę wsparli) i zapraszamy na...

Statystyki

Odsłon artykułów:
2421021

Ogląda nas

Odwiedza nas 410 gości oraz 0 użytkowników.