Gminny Konkurs Pięknego Czytania

  21 maja 2015 odbył się Gminny Konkurs Pięknego Czytania dla klas I-III, którego organizatorem był Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lipsku Biblioteka Publiczna we współpracy z Biblioteką Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku.
  Podczas zmagań konkursowych uczestnicy zaprezentowali 2 teksty literackie: wybrany przez siebie 8-10 zdaniowy tekst oraz losowo wybrany tekst przygotowany przez Bibliotekę Publiczną. Komisja konkursu brała pod uwagę: technikę czytania (płynność i lekkość mowy, poprawność artykulacji głosek, dykcję i tempo czytania) oraz sposób interpretacji poprzez wykorzystanie środków artystycznego wyrazu i tzw. „intuicja artystyczna" czyli postawa uczestnika na scenie, kontakt wzrokowy z odbiorcą, radzenie sobie z tremą.
   Mistrzami Pięknego Czytania zostali uczniowie ZSS w Lipsku w kategoriach:

  • klasa I- Aleksandra Rokita przygotowana przez p.M.Rakus,
  • klasa II-Zuzanna Biedul przygotowana przez p. B. Krzywicką,
  • klasa III- Krystian Pryzmont przygotowany przez p.E. Sapieszko.

  Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435585

Ogląda nas

Odwiedza nas 142 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Szkoła podstawowa Konkursy Gminny Konkurs Pięknego Czytania