Z WIZYTĄ W STRAŻY GRANICZNEJ

  Piątkowa zbiórka (22 maja) była zdecydowanie nietypowa. Harcerze zostali zaproszeni na Placówkę Straży Granicznej w Lipsku. Nasza wizyta rozpoczęła się od obejrzenia pojazdów wykorzystywanych przez funkcjonariuszy w pracy. Następnie zwiedziliśmy część pomieszczeń znajdujących się w budynku placówki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się sala zatrzymań. Podczas drugiej części wizyty harcerze mieli szansę poznać kulisy pracy funkcjonariuszy oraz dowiedzieć się, jak wygląda droga do podjęcia pracy w tym zawodzie. Funkcjonariusze przygotowali też pokaz sprzętu do udzielania pierwszej pomocy, jak również przypomnieli zasady postępowania w nagłych wypadkach.
  Dwie godziny minęły bardzo szybko, szczególnie że tematyka spotkania była ciekawa, a atmosfera bardzo ciepła. Mamy nadzieję, że współpraca z SG zaowocuje częstszymi spotkaniami i wspólnymi przedsięwzięciami.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435839

Ogląda nas

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.