ZLOT HUFCA 2015

  W dniach 5-7 czerwca 2015 roku w bazie harcerskiej „Kamionek" w Kamiennej Nowej odbył się zlot drużyn Hufca Sokółka. W tym roku na zlocie pojawiło się wyjątkowo dużo zuchów i harcerzy. Naszą drużynę reprezentowała grupa 20 harcerzy.

  Tematem tegorocznego spotkania było „Prawo i Przyrzeczenie Harcerskie". Program był niezwykle bogaty i różnorodny. Zajęcia programowe odbywały się w we wszystkich pionach metodycznych. Podczas zajęć nie zabrakło gier terenowych i sportowych, wędrówek z mapą, warsztatów, dyskusji, wspólnych zabaw na świeżym powietrzu. Swoje spotkanie mieli też instruktorzy hufca, którzy w tym roku skupili się na treści i znaczeniu Zobowiązania Instruktorskiego, a także przypomnieli sobie swoje prawa i obowiązki wynikające z Kodeksu Instruktorskiego. W sobotni wieczór wszyscy zebraliśmy się przy obrzędowym ognisku, aby wysłuchać gawędy o wartościach ważnych dla każdego harcerza, jakie są zawarte w prawie i przyrzeczeniu harcerskim oraz być świadkami tak ważnego dla każdego harcerza wydarzenia, jakim jest złożenie Przyrzeczenia Harcerskiego. Tego zaszczytu dostąpiły między innymi cztery druhny z naszej drużyny: Weronika D., Gabrysia Cz., Gabrysia D. oraz Ada B. Podczas ogniska miało też miejsce zobowiązanie instruktorskie. Swoją obecnością zaszczyciła nas Komendantka Chorągwi Białostockiej hm. Hanna Horodeńska.
  Cały zlot minął nam w bardzo przyjaznej atmosferze. Był okazją do spotkania i integracji drużyn naszego hufca. Dał możliwość lepszego poznania, zawierania przyjaźni i wymiany doświadczeń. Uśmiechnięte twarze harcerzy podczas apelu końcowego świadczyły o tym, że wydarzenie to można zaliczyć do udanych i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2420755

Ogląda nas

Odwiedza nas 455 gości oraz 0 użytkowników.