"Odważ się być dobrym"

  Takie hasło towarzyszyło tegorocznemu Betlejemskiemu Światłu Pokoju, które tradycyjnie już dzięki skautom i harcerzom wędrowało  od kraju do kraju niosąc ludziom pokój i nadzieję na lepsze jutro. 
  Nasza drużyna, podobnie jak w latach ubiegłych, postanowiła podzielić się Światłem z innymi ludźmi. W tym celu 20 grudnia delegacja harcerzy wraz z instruktorami udała się do Kuźnicy Białostockiej, by tam zapalić symboliczną świecę podczas uroczystości przekazania BŚP polskim harcerzom z Białorusi.  W uroczystości wziął udział Komendant Chorągwi Białostockiej – hm. Andrzej Bajkowski, a także konsul RP na Białorusi, Naczelnik Urzędu Celnego oraz funkcjonariusze Straży Granicznej. Spotkanie przebiegło w miłej, przyjacielskiej atmosferze.

  Już następnego dnia rozpoczęliśmy akcję dzielenia się Światłem z mieszkańcami Lipska. Odwiedziliśmy różne instytucje oraz zaprzyjaźnione osoby składając im najserdeczniejsze życzenia świąteczne i noworoczne oraz zostawiając wszędzie Betlejemski Ogień – symbol pokoju. Po południu cała drużyna spotkała się w harcówce, aby w prawdziwie rodzinnej atmosferze podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.
  Kolejnym krokiem było podzielenie się Światłem z wiernymi. W tym roku po raz pierwszy zawieźliśmy BŚP do parafii w Rygałówce. Zostaliśmy tam bardzo ciepło przyjęci. Podobnie było w naszym kościele parafialnym. Harcerze przygotowali oprawę liturgiczną mszy św. i wnieśli BŚP do kościoła przy dźwiękach piosenki ”Ogień z Betlejem”. Każdy mógł zabrać Betlejemski Ogień do domu, by potem przy jego blasku usiąść do wieczerzy wigilijnej.
  Dziękujemy wszystkim za życzliwość i dobre serce.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2393382

Ogląda nas

Odwiedza nas 51 gości oraz 0 użytkowników.