HARCERZE NA DNIACH LIPSKA

  W dniach 13-14 czerwca w naszym miasteczku już po raz kolejny świętowaliśmy Dni Lipska. W tym roku wyjątkowo dopisała nam pogoda. Było wiele atrakcji i wydarzeń kulturalnych.
  W sobotnie popołudnie z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Lipska odbyła się gra miejska. Wzięli w niej udział również nasi harcerze. Patrole przeszły przez 6 punktów, na których trzeba było wykonać różne zadania związane z historią i tradycjami Lipska. Jednym z zadań było np. przebranie jednego z członków patrolu w strój Stefana Batorego. Były również zadania plastyczne, jak również wymagające pewnej wiedzy na temat Lipska.

  W niedzielę, jak co roku, harcerze stawili się do pomocy przy obsłudze XIV Biebrzańskich Biegów Ulicznych. Do naszych zadań należało: odbieranie liderów poszczególnych biegów na linii mety, wydawanie upominków, pomoc pani pielęgniarce w opiece medycznej, eskortowanie uczestników biegu, pomoc przy dekoracji zwycięzców. Harcerze pracowali bardzo sumiennie i świetnie wywiązali się z powierzonych im zadań. Cała impreza należała do udanych i mamy nadzieję, że również w przyszłym roku nie zabraknie chętnych do wzięcia udziału w kolejnej edycji biegów i promowania w ten sposób zdrowego trybu życia.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2421840

Ogląda nas

Odwiedza nas 462 gości oraz 0 użytkowników.