Samorząd Uczniowski

Obchody Święta Patrona

  12 października 2015r.uczniowie szkoły podstawowej obchodzili Święto Patrona Szkoły.
  Była to szczególna okazja do zapoznania się z postacią Anastazji Milewskiej- niezwykłej lipskiej nauczycielki. Wszystkie klasy obejrzały w tym dniu unikatowy film pt. „Powrót", który powstał w latach 70-tych XX wieku z inicjatywy Warszawskiego Koła Towarzystwa Przyjaciół Lipska. Po projekcji filmu uczniowie klas IV-VI zapalili 50. zniczy pod pomnikiem „Zginęli za Polskę". Postać A. Milewskiej nierozerwalnie jest bowiem związana nie tylko ze szkołą, lecz także z mieszkańcami naszego miasta rozstrzelanymi w 1943r. w Naumowiczach.

  Świętu towarzyszyła także niewielka wystawa poświęcona naszej Patronce, która można było obejrzeć na I piętrze.
Chcemy w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do właściwego przeżycia tego dnia. Dziękujemy pani Annie Milewskiej- wnuczce naszej Patronki, która udostępniła rodzinne zdjęcia. Dziękujemy panu Cezaremu Gładczukowi, który namalował portret Anastazji. Dziękujemy Miejsko- Gminnemu Ośrodkowi Kultury za udostępnienie sali kinowej i projekcję filmu. Dziękujemy także Towarzystwu Przyjaciół Lipska za możliwość obejrzenia niezwykłego dokumentu prezentującego postać A. Milewskiej.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2422178

Ogląda nas

Odwiedza nas 437 gości oraz 0 użytkowników.