Z PRZYMRUŻENIEM OKA

  Koniec listopada jest wyjątkowym czasem. Zbliżają się ANDRZEJKI! Czyli zabawa, wróżby i swawole!
  Nasze babcie nie świętowały andrzejek wspólnie z dziadkami. Chłopcy i dziewczęta bawili się osobno, zresztą zabawa ta miała również nieco inny charakter. Mniej w niej było śmiechu i radości, a więcej skupienia, magii i wiary, że tego dnia przyszłość otwiera swoje tajemnice. Przez lata zwyczaje się zmieniły, teraz bawimy się wspólnie, wróżąc sobie nawzajem, łącząc te wróżby z konkursami i wesołą zabawą. Wszystko z przymrużeniem oka i "przecież to tylko zabawa".

  22 listopada wolontariusze bawili się na zabawie andrzejkowej w Stowarzyszeniu „Pomóż Sobie". Niesamowite emocje towarzyszyły przy ustawianiu butów w kolejce do drzwi, bo przecież wszyscy chcieli być tym lub tą, który/która ożeni się/wyjdzie pierwsza za mąż! Prawdziwym andrzejkowym wyzwaniem było stworzenie czytelnego kształtu z wosku lanego przez klucz i pojawiało się pytanie: „Jaka będzie przyszłość?" Zabawa z imionami wypisanymi na sercu, w które trafialiśmy szpileczką, cieszyła się wielkim zainteresowaniem, jak też andrzejkowe kubeczki z niewiadomą w środku lub kostki do gry mówiące o przyszłości. Był też czas na wspólne tańce w parach i w kółeczku. Bawiliśmy się wspaniale!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435927

Ogląda nas

Odwiedza nas 97 gości oraz 0 użytkowników.