Dzień patrona gimnazjum

  Jak co roku w rocznicę nadania praw miejskich Lipskowi obchodzimy święto patrona gimnazjum. W części oficjalnej imprezy młodzież przedstawiła sylwetkę założyciela miasta Lipska Stefana Batorego, po czym przystąpiliśmy do części bardziej rozrywkowej. Na tegoroczne obchody złożyły się cztery działania: konkurs wiedzy o patronie gimnazjum i regionie, konkurs pieśni patriotycznej, a także konkurs plastyczny i konkurs na prezentację multimedialną.

  W konkursie wiedzy „Jeden z ośmiu" bardzo dobrze zaprezentowali się przedstawiciele poszczególnych klas. Zawodnicy wykazali się ogromna wiedzą, a wśród zwycięzców znaleźli się: na III. miejscu Gabriela Sawicka z kl. III B, na II. Daniel Krysiuk z III A i na I. Aleksandra Gawrylik z III C. Natomiast pieśni patriotyczne najpiękniej zaśpiewali: II A – pierwsze miejsce, II B – drugie miejsce, I B – trzecie miejsce. Ponadto nagrodzono autorów najciekawszych prac plastycznych przedstawiających króla Stefana Batorego oraz twórców najlepszych prezentacji. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy, a osobom zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych obchodów składamy podziękowania.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2424289

Ogląda nas

Odwiedza nas 445 gości oraz 0 użytkowników.