"Książka naszym przyjacielem"

  Rok szkolny 2015/2016 jest poświęcony rozwijaniu kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży. Nasza szkoła realizuje rządowy program „ Książki naszych marzeń".
  Aby promować czytelnictwo Teatralka przygotowała inscenizację „Książka naszym przyjacielem". Znalazły się w niej informacje na temat historii książki - od glinianych tabliczek w Mezopotamii po współczesne e-booki. Zaprezentowano także sylwetki pisarzy oraz sentencje dotyczące książek. Całość scenariusza urozmaiciły piosenki i taniec. Największe zainteresowanie publiczności wzbudził konkurs z nagrodami- oczywiście związany z historią książki i czytelnictwem. Na zakończenie reklamowaliśmy wybrane nowości z księgozbioru naszej biblioteki. Zakupiono 100 nowych pozycji! Czytanie może być alternatywną formą spędzania wolnego czasu , zwłaszcza podczas ferii zimowych. Niektórzy widzowie udali się zaraz po przedstawieniu do biblioteki.
I o to chodzi!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2436959

Ogląda nas

Odwiedza nas 102 gości oraz 0 użytkowników.