DZIEŃ MYŚLI BRATERSKIEJ 2016

"Posłannictwem moim jest rozprzestrzeniane przyjaźni i braterstwa na całym świecie"
Robert Baden - Powell

Baden powell 1  Dzień Myśli Braterskiej to święto przyjaźni obchodzone 22 lutego w rocznicę urodzin twórcy światowego skautingu sir Roberta Baden-Powella i jego żony Olave. Piątkową zbiórkę poświęciliśmy na przygotowanie się do hufcowych obchodów DMB. W tym uroczystym dniu podziękowaniami nagrodzeni zostali zastępowi i funkcyjni naszej drużyny. Przypomnieliśmy sobie ideę tego święta. Wykonaliśmy zadanie przedzbiórkowe, czyli przygotowaliśmy wiersz i piosenkę o jednej z drużyn naszego hufca.
W sobotę 20 lutego wyruszyliśmy do Nowego Dworu, aby wspólnie z zuchami i harcerzami z Dąbrowy Białostockiej, Sidry, Korycina, Sokółki i Nowego Dworu poczuć moc braterstwa i przyjaźni na wspólnym świeczkowisku. Na uroczystą zbiórkę przybył również Poseł pan Mieczysław Kazimierz Baszko, który skierował do zebranych życzenia dalszych sukcesów na harcerskim szlaku oraz wspierania i wychowywania kolejnych pokoleń w duchu harcerskich ideałów. Swoje podziękowanie wszystkim drużynom i życzenia wielu harcerskich przygód złożyła również druhna Komendant phm. Edyta Wilkiel.
  Podczas Dnia Myśli Braterskiej odbył się turniej „Drużyna z drużyn" o tematyce harcerskiej. Zajęliśmy III miejsce. Zostały również przyznane nagrody za I Hufcowy Turniej Strzelecki „Tarcza". I tak w kategorii harcerze starsi: I miejsce – dh. Karolina Zieziula natomiast III miejsce – dh Patryk Kudaj, w kategorii instruktorzy: I miejsce – dh. phm. Elżbieta Bielawska, II miejsce – dh. phm Bożena Zaniewska, zaś w kategorii plastycznej „ Snajper w ruchu" nasza drużyna zajęła III miejsce. Na spotkaniu nie mogło również zabraknąć wspólnego śpiewania przy dźwiękach gitary, pląsów i wspólnie zatańczonej Belgijki.
Uroczystość zakończyła się zawiązaniem kręgu z harcerskim pożegnaniem.

Czuwajmy harcerze oraz sympatycy harcerstwa,
by serca naszych żar
rozjaśniał zwątpienie,
promieniał pokojem,
przyjaźni niósł dar,
by nigdy życzliwych nie brakło nam słów

Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2396515

Ogląda nas

Odwiedza nas 79 gości oraz 0 użytkowników.