Ortograficzna corrida 2016

  W tym roku szkolnym zostały nieco zmienione zasady konkursu ortograficznego dla uczniów gimnazjum. W „Ortograficznej corridzie 2016" brali udział wszyscy uczniowie, którzy 22 lutego br. napisali test kompetencji ortograficznych i interpunkcyjnych. Najlepiej napisała go klasa III A, która otrzymała Puchar Przechodni Dyrektora ZSS w Lipsku oraz nagrodę –niespodziankę.

  Uczniowie, którzy najwyższe wyniki w swoich klasach to:

 • I A - Dorota Prolejko
 • I B – Aleksandra Masiejczyk
 • I C – Gabriela Daroszkiewicz
 • II A – Adrian Zarzecki
 • II B – Agnieszka Sztukowska
 • III A – Dominika Dobrowolska
 • III B – Ewa Tarasewicz
 • III C – Justyna Łukaszewicz

  Przeszli oni do drugiego etapu konkursu, który w tym roku odbył się w formie turnieju „Jeden z ośmiu" (właściwie: „Jeden z siedmiu", ponieważ jeden z uczniów był nieobecny). 2 marca br. na szkolnym korytarzu przy zgromadzonej widowni odpowiadali na pytania związane z ortografią, interpunkcją i frazeologią. Konkurs prowadziła p. Elżbieta Bienasz, a oceniało jury w składzie: p. Teresa Sapieha, p. Ewa Renkowska, p. Krystyna Bochenek.
  Do ścisłego finału weszły trzy uczennice, które walczyły o tytuł mistrza ortografii. Efekt ich zmagań był następujący:

 • I miejsce – Agnieszka Sztukowska z kl. II B
 • II miejsce – Gabriela Daroszkiewicz z kl. I C
 • III miejsce - Dorota Prolejko z kl. I A

  Uczennice otrzymały dyplomy, nagrody książkowe oraz oceny celujące z języka polskiego. Agnieszka Sztukowska i Gabriela Daroszkiewicz będą reprezentowały naszą szkołę w powiatowym konkursie ortograficznym w Augustowie.
  Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2423683

Ogląda nas

Odwiedza nas 502 gości oraz 0 użytkowników.