XIX RAJD ŚLADAMI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH 1863

  W sobotę, 5 marca, już po raz dziewiętnasty zuchy i harcerze Chorągwi Białostockiej wyruszyli na wędrówkę szlakiem Powstańców Styczniowych po Puszczy Knyszyńskiej.
  W tym roku naszą drużynę reprezentowały aż dwa patrole starszoharcerskie, prowadzone przez dh Damiana Jankowskiego i dh Kamila Bielawskiego. Oba patrole spisały się super. Ładna pogoda sprzyjała rajdowym trudom i wykonywaniu przygotowanych przez organizatorów zadaniom. Każdy z naszych harcerzy biorących udział w tym rajdzie może być dumny z tego, że pokonał własną słabość, zmęczenie i w ten sposób oddał hołd powstańcom, którzy na tej ziemi walczyli o wolność.
Podsumowaniem rajdu był wspólny apel, na którym zebrało się około 1000 harcerzy. Była harcerska modlitwa, salwa honorowa, a dzwon wolności zabrzmiał 153 razy na pamiątkę kolejnej rocznicy Powstania Styczniowego. Najlepsze patrole otrzymały pamiątkowe statuetki, a każdy uczestnik – certyfikat i znaczek uczestnictwa w rajdzie.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435642

Ogląda nas

Odwiedza nas 132 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Harcerstwo XIX RAJD ŚLADAMI POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH 1863