Wkrótce święta...

  Klasa I b z wych. p. Ewą Parfieńczyk zaczęła przygotowania do świąt Wielkanocy warsztatami pisankarskimi.
  7 marca 2016 r. wybraliśmy się do MGOK-u, by ozdabiać wydmuszki techniką batikową, która polega na nakładaniu gorącego wosku na skorupkę jajka za pomocą szpilki. Umiejętność tę zdobywaliśmy pod kierunkiem p. Basi Tarasewicz. Z twórcami ludowymi spotkaliśmy się już po raz drugi. Tym razem ćwiczyliśmy poznane na zajęciach we wrześniu tradycyjne sposoby zdobienia jajek, takie jak: słoneczko, bocianiuczki, dzieraszki, gwiazdy. Dowiedzieliśmy się też, skąd wywodzi się zwyczaj pisania jajek. Słuchaliśmy z zaciekawieniem p. Basi. Bardzo dziękujemy za ciekawą lekcję i miłą atmosferę.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2317793

Ogląda nas

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.