„Dzieci lubią poezję" - gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków

  21 marca 2016r w ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny został zorganizowany przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury w Lipsku – Bibliotekę Publiczną gminny konkurs recytatorski dla przedszkolaków ph.„Dzieci lubią poezję". Celem tego przedsięwzięcia było wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności oraz dostarczanie przedszkolakom doznań estetycznych i emocjonalnych wypływających z piękna utworów literackich. Punktualnie o godz. 9:00 uczestnicy w wieku od 3 do 6 lat rozpoczęli prezentację wybranych utworów. Występy były oceniane w czterech kategoriach, wykonawców 3-letnich, 4-letnich, 5-letnich oraz 6-letnich. Za wspaniały udział w konkursie wszystkie przedszkolaki otrzymały książki oraz pamiątkowe dyplomy.

  Jury w składzie p. Maria Hećman, p. Irena Dzietczyk oraz p. Stanisława Piwnicka przyznało dodatkowo wyróżnienie w grupie: „Świerszczyki" – Lenie Borodziuk, Szymonowi Borodziuk, Julii Pietrewicz, oraz Justynie Matuszewskiej wych. p. H. Grajewska .Natomiast w grupie„Biedronek" – Patrykowi Pietrewicz, Piotrowi Rusieckiemu oraz Weronice Stabińskiej wych. 4latków to p. K. Zieziulewicz. Spośród dzieci w wieku 5 lat jurorzy wyróżnili z grupy „Motylki" Mikołaja Sanika, Paulinę Halicką– wych. p. B. Zaniewska oraz z grupy „ Pszczółki" Kingę Czygier, Amelię Parfieńczyk, Julię Baranowską, Maję Krzywosz, Huberta Suszyńskiego wych.p. A. Gładczuk. Zdaniem jury tegorocznego konkursu wśród dzieci 6 letnich pięknie wyrecytowali swoje wiersze i zostali wyróżnieni Julia Wiśniewska, Kacper Sztuk, Natalia Bondzińska oraz Przemysław Hawrylik wych grupy to p. B. Zaniewska. Komisja przyznała również szczególną nagrodę książkową Piotrowi Sewastianowicz.
  Dziękujemy małym uczestnikom konkursu i ich rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci. Dziękujemy również p. Irenie i p. Meli pracownikom Biblioteki Publicznej w Lipsku za zaproszenie do kolejnego już udziału w konkursie.
  To nie był koniec atrakcji naszego pierwszego wiosennego dnia. Barwnym korowodem witaliśmy najpiękniejszą porę roku- wiosnę, na którą wszyscy czekamy z wielką niecierpliwością „przepędzając" panującą zimę.. Nasze Marzanny musiały już nas pożegnać i spłonąć. Przedszkolaki żegnały je słowami „Marzanno, Marzanno Ty zimowa panno! Ciebie pożegnamy wiosnę przywitamy! a następnie ruszyły szukać Wiosny wokół przedszkola.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2395095

Ogląda nas

Odwiedza nas 110 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola „Dzieci lubią poezję" - gminny Konkurs Recytatorski dla Przedszkolaków