21.03.2016 - Dzień Samorządności

  Pierwszy dzień wiosny, to - od wielu lat - w naszej szkole Dzień Samorządności.
  Głównym celem tego dnia jest udowodnienie, że szkoła to nie tylko ławki, lekcje i dzwonki. A także integracja!
  Realizację tego ostatniego celu w tym roku dało się zauważyć szczególnie. Na apelu rozpoczynającym dzień większość uczniów kl. IV-VI i gimnazjum zatańczyła taniec integracyjny „Belgijka". Uczniowie kl. I uczestniczący w zajęciach rytmicznych, zaprezentowali układ ruchowy do uwertury Tytusa Wojnowicza. Dzięki tańczącym (przygotowanym przez panią W. Rokita) – w dobrych humorach rozeszliśmy się do zaplanowanych wcześniej działań.

  Uczniowie kl. I- III witali wiosnę pod opieką swoich pań wychowawczyń.
  Klasy IV-VI obejrzały film „Biebrza- między jawą a snem", który udostępniło nam Towarzystwo Przyjaciół Lipska.
  Uczniowie klas Va i Vb wyrażali i nazywali pozytywne emocje, kończąc realizację projektu „Zmalujmy coś pod Kopcem!".
  Od godz. 11.45 podsumowywaliśmy dzień i sprawdzaliśmy wiedze nt. miasta, w którym mieszkamy. Do rywalizacji stanęły 2 drużyny. Drużynę Gości reprezentowali- p. Lech Łępicki- Burmistrz Lipska, p. Wojciech Protasiewicz- przewodniczący Rady Gminy, p. Tomasz Leszkowicz- przewodniczący Komisji ds. Kultury, Oświaty i Spraw Społecznych, p. Beata Borodziuk- radna. Drużyna Gospodarzy to: p. Małgorzata Bielecka, p. Wiesław Jarmusik, Kinga, Sylwia i Gabrysia. Obie drużyny musiały wykazać się znajomością geografii, historii i kultury związanej z Lipskiem. Konkurencje nie były łatwe! W tym roku lepiej poradziła sobie drużyna Gości i to ona zajęła I miejsce. Gratulujemy! Zmagania obu drużyn oceniało jury w składzie: p. Teresa Sapieha- wicedyrektor ZSS, major Waldemar Pojawis- Komendant Placówki Straży Granicznej w Lipsku, Gabrysia i Justyna.
  Apel podsumowujący przebiegał w miłej atmosferze, także dzięki tańcom prezentowanym przez „Małą Pasję", występom laureatów konkursu piosenki rosyjskiej i angielskiej, a przede wszystkim... „Belgijce"! Zatańczonej jeszcze raz na wyraźna prośbę uczniów, z aktywnym i radosnym udziałem naszych gości i nauczycieli.
  Wszystkim dziękujemy za pomoc w organizacji Dnia Samorządności! A przede wszystkim za wspólną zabawę!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2315273

Ogląda nas

Odwiedza nas 133 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia ZSS 21.03.2016 - Dzień Samorządności