Mistrzowie ortografii

  Tegoroczny Powiatowy Konkurs Ortograficzny odbył się 31 marca 2016 r. pod hasłem: „Ortografii się nie damy, podstępem ją pokonamy". W Gimnazjum nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego już po raz siódmy spotkali się najlepsi w tej dziedzinie uczniowie gimnazjów. Nasza szkołę reprezentowały dwie uczennice: Gabriela Daroszkiewicz (kl. IC) oraz Agnieszka Sztukowska (kl. IIB). Konkurs składał się z dwóch części: z testu ortograficznego i dyktanda dotyczącego życia i twórczości Henryka Sienkiewicza. Obie nasze uczennice spisały się wyśmienicie i znalazły się wśród najlepszych. Agnieszka zajęła II miejsce, a Gabriela ukończyła konkurs na III miejscu. Uczennice otrzymały dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Augustowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2393355

Ogląda nas

Odwiedza nas 121 gości oraz 0 użytkowników.