Festiwal piosenki przedszkolaka „Mama, tata i ja"

  18 kwietnia 2016r. w MGOK-u w Lipsku odbył się gminny Festiwal Piosenki Przedszkolaka ,, Mama, Tata i ja". Dzieci śpiewały piosenki o bliskiej im tematyce: o rodzinie, wiośnie, bajkach czy ulubionych zwierzątkach. Przed publicznością wystąpiło 9 solistów i dwa zespoły rodzinne. Najmłodsi prezentowali utwór z własnym podkładem na płycie CD, z akompaniamentem na żywo lub bez akompaniamentu. Konkurs przebiegał w bardzo miłej i radosnej atmosferze, było dużo uśmiechów i gromkich braw.

Komisja konkursowa w składzie : p. Urszula Bobrowska, p. Teresa Sapieha oraz p. Karol Żabicki wytypowała na eliminacje Wojewódzkie Festiwalu, które odbędą się 20 maja w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku:

  • Julię Wiśniewską z piosenką „Walczyk dla mamy" – wych. Bożena Zaniewska
  • Emilię Paszko z piosenką „Jagódki" – wych. Anna Gładczuk

Dwoje naszych przedszkolaków otrzymało również wyróżnienie. A są to: Natalia Bondzińska, która śpiewała z mamą piosenkę „Co powie tata" oraz Julia Baranowska z piosenką "Pieski małe dwa", której na gitarze akompaniował tata. Dzieci zostały zaproszone do zaśpiewania również podczas Dni Lipska.
  Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom i życzymy dalszych sukcesów laureatkom.
  Podczas obrad komisji został rozstrzygnięty również gminny konkurs na Najładniejszą Regionalną Pisankę Wielkanocną. Grupy: „Pszczółki" wych. A. Gładczuk oraz „Motylki" wych. B. Zaniewska za propagowanie tradycji pisankarskich naszego regionu i udział dzieci z grup przedszkolnych otrzymały nagrody w postaci gier planszowych. Gratulujemy.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2298045

Ogląda nas

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola Festiwal piosenki przedszkolaka „Mama, tata i ja"