WYBRALI WĘDKARSTWO

  Jedni jeszcze spali, inni siedzieli już przed komputerem, a „szóstka wspaniałych" postanowiła sobotni (07.05.2016 r.) ranek (od godziny 7.30) spędzić nad wodą z wędką
w ręku. Pomysłodawcą oraz organizatorem spławikowych zawodów wędkarskich klas V i VI był p. Leszek Zaniewski. Rywalizacja odbyła się na Kanale Augustowskim w okolicach miejscowości Płaska. Punktualnie o godzinie 8.30 zanęty wędkarskie powędrowały do wody w celu zachęcenia ryb do częstych brań. Nie zawsze i nie wszystkim to się udawało. Zawody trwały 3 godziny i o 11.30 sygnał gwizdka oznajmił koniec łowienia. W tym dniu młodzi wędkarze mogli liczyć na brania płoci i płotek oraz dwóch okoni.

Wyniki:

  • I miejsce- Michał Bułak, który złowił prawie ½ kg ryb
  • II miejsce- Stanisław Olszewski
  • III miejsce- Filip Czokało
  • IV miejsce- Krzysztof Boguszewski
  • V miejsce- Wojciech Sobolewski
  • VI miejsce- Damian Jacewicz

GRATULACJE.

  Po zakończonych zawodach, sprzątnięciu swego miejsca połowu, wszyscy spotkali się przy ognisku piekąc kiełbaski. Kulminacyjnym punktem programu było ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród. Wszyscy startujący otrzymali nagrody wędkarskie(wędki, kołowrotki, żyłka, spławiki, czapki itp.), a trójkach najlepszych również pamiątkowe puchary.
Zawody odbyły się dzięki sponsorom, którymi byli:

  • Koło wędkarskie w Lipsku
  • P. Tomasz Zaniewski- przewodniczący sądu koleżeńskiego przy kole wędkarskim w Augustowie
  • P. Adam Skoczko- dzierżawca łowiska

  Serdeczne podziękowanie składam p. Rafałowi Bułak, który pomógł przy przeprowadzeniu zawodów.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2317850

Ogląda nas

Odwiedza nas 94 gości oraz 0 użytkowników.