Przedszkolaki podczas święta Straży Granicznej

  Codziennie dbają, by nasz kraj był bezpieczny. Strzegą granic, zwalczają nielegalną migrację i przestępczość z udziałem cudzoziemców. Strażnicy graniczni, bo o nich mowa, mają swoje święto.16 maja 2016r przedszkolaki odwiedziły Placówkę Straży Granicznej w Lipsku. Zorganizowane przez funkcjonariuszy Straży Granicznej „Dzień otwarty" cieszył się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Grupa 72 przedszkolaków miała niepowtarzalną okazję zapoznania się z codzienną służbą w ochronie granicy państwowej.

Najmłodsi goście funkcjonariuszy obejrzeli sprzęt transportowy wspomagający wykonywanie zadań służbowych. Jak zwykle sporym powodzeniem cieszyły się quady, pojazdy patrolowe, pojazd obserwacyjny oraz motocykle. Dreszczyk emocji wzbudziło pomieszczenie przygotowane dla osób zatrzymanych. Funkcjonariusze SG z placówki w Lipsku zaprezentowali również akcję zatrzymania i obezwładnienia uciekających przestępców. W akcji brały udział również dwa psy: Jantar i Dado.
  Dziękujemy komendantowi Waldemarowi Pojawis oraz wszystkim funkcjonariuszom SG w Lipsku za zaproszenie i życzymy samych sukcesów i przyjemności w służbie, pracy oraz codziennym życiu.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2395039

Ogląda nas

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola Przedszkolaki podczas święta Straży Granicznej