"Historia utrwalona na starej fotografii"

  Czternasta edycja konkursu „Historia utrwalona na starej fotografii" już za nami. Kolejny już raz okazało się, że strychy , kufry i rodzinne albumy mogą objawić niezwykłe historie. Nasi poszukiwacze skarbów i tym razem udowodnili, że warto pochylić się nad losami naszych przodków, odkrywając dzieje zwyczajnych ludzi uwikłanych w wielką historię. Przed finałem konkursu odbyły się warsztaty przygotowujące uczniów do wykonania i zaprezentowania prac multimedialnych. Pan Andrzej Matusiewicz w sposób jasny i klarowny objaśnił, jak zrobić to dobrze, ciekawie i efektownie. Następnie dzięki uprzejmości pana Wojciecha Batury udaliśmy się na spacer po Augustowie, słuchając gawęd o historii miasta. Dzień zakończyliśmy obiadem w restauracji Albatros.

  Do finału zostały zgłoszone prace przygotowane przez uczniów naszego gimnazjum w kategorii „Augustowskie tropy na obczyźnie". Paulina Zielepucha dotarła do zdjęć swojego pradziadka Bronisława Chomiczewskiego, który przeszedł szlak bojowy z dywizją gen. Maczka uwieńczony zwycięstwem pod Falaise. Bogaty materiał zdjęciowy zrobił ogromne wrażenie na jury, które przyznało za pracę pierwszą nagrodę – dobrej klasy tablet. Praca powstała pod opieką pani Krystyny Żabickiej i z pomocą pana Wiesława Jarmusika. Drugie miejsce zajął Emil Ostaszewski za pracę o swoim dziadku pt. „Dokąd losy powiodą..." (pod opieką pani Doroty Ostaszewskiej). Zwycięzcom gratulujemy i życzymy sukcesów w następnej edycji konkursu.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435955

Ogląda nas

Odwiedza nas 119 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z gimnazjum "Historia utrwalona na starej fotografii"