W NAUMOWICZACH

  16 lipca 2016r. na zaproszenie p. Lecha Łępickiego – burmistrza Lipska grupa instruktorów i naszych harcerzy wzięła udział w wyjeździe na Białoruś. Pierwsza część tego wyjazdu obejmowała zwiedzanie Grodna. Następnie w godzinach popołudniowych wraz z grupą mieszkańców Lipska harcerze uczestniczyli w uroczystej Mszy Św. sprawowanej w miejscu uświęconym krwią pomordowanych. Mieli okazję uczcić 73. rocznicę mordu na fortach w Naumowiczach mieszkańców Lipska. Harcerze pełnili honorową wartę, druh Hubert brał czynny udział w Liturgii Słowa. Na koniec uroczystości Burmistrz Miasta i Gminy Lipsk , Stanisław Betko- prawnuk błogosławionej Marianny Biernackiej oraz harcerze złożyli wieniec od mieszkańców naszej gminy. Była to piękna lekcja historii, patriotyzmu i wiary.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435713

Ogląda nas

Odwiedza nas 136 gości oraz 0 użytkowników.