XVI Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru

  W Białymstoku odbył się w piątek (09 września) Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru. To zorganizowana po raz szesnasty uroczystość religijno-patriotyczna upamiętniająca tragiczne losy obywateli polskich zesłanych do Związku Radzieckiego w latach 40. i 50. XX wieku
Uczestnicy przeszli spod Pomnika Katyńskiego do kościoła Ducha Świętego, przy którym jest Grób – Pomnik Nieznanego Sybiraka. Tam została odprawiona msza św. celebrowana przez metropolitę białostockiego abp. Edwarda Ozorowskiego. Ostatnia część uroczystości odbyła się przy Pomniku – Grobie Nieznanego Sybiraka.

  W uroczystościach wzięła również udział nasza drużyna harcerska wraz z instruktorami, pełniąca funkcję drużyny sztandarowej Chorągwi Białostockiej ZHP. Wystawiliśmy warty honorowe przy obu pomnikach, a na zakończenie zapaliliśmy znicze. Z ramienia władz harcerskich opiekę nad harcerzami pełnił z-ca Komendanta dh Andrzej Bajkowski.
  Po uroczystościach znalazła się jeszcze chwila na posiłek.
  Zmęczeni ale zadowoleni z wykonanego zadania wróciliśmy do domów.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2317067

Ogląda nas

Odwiedza nas 109 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Harcerstwo XVI Międzynarodowy Marsz Żywej Pamięci Polskiego Sybiru