05.10.2016 r. – wyjazd do teatru do Białegostoku

  Klasy pierwsze gimnazjum obejrzały pełną namiętności i rozpaczy historię opowiedzianą i zaśpiewaną przez aktorów Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, jak również gościnnych tancerzy.
  Kostiumy przybliżyły nam epokę elżbietańską. Scenografię tworzyły dynamiczne kompozycje wizualne. Wszystko razem wzięte stanowiło harmonijną całość najsłynniejszej historii miłości, jaką zna świat.
Sztuka zrobiła wrażenie na naszych młodych widzach. Większość z nich była po raz pierwszy w teatrze i mamy nadzieję, że nie ostatni. Już cieszą się na następny spektakl i wyjazd do Białegostoku, a może do Warszawy.
Taka inna lekcja języka polskiego pozostawi trwały ślad w pamięci pierwszoklasistów, natomiast nauka savoir – vivre'u przyda się w obcowaniu ze sztuką.
  Oprócz przyjemności duchowych (,,Romeo i Julia") młodzież również miło spędziła czas w Galerii Białej na konsumpcji, zakupach i zabawach. W dobrych nastrojach w godzinach popołudniowych uczniowie wraz z opiekunami ( p. Elżbieta Bienasz, p. Krystyna Bochenek, p. Wiesław Jarmusik) wrócili do Lipska.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435873

Ogląda nas

Odwiedza nas 148 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z gimnazjum 05.10.2016 r. – wyjazd do teatru do Białegostoku