I RAJD ŚLADAMI ODDZIAŁU „HUBALA"

  8.10 2016r. nasza drużyna zorganizowała w Lipsku I Rajd Śladami Oddziału „Hubala". Do rajdu zgłosiło się 5 patroli: dwa z Dąbrowy z 1DDH „ Gladius", z Nowego Dworu z 4NDHSG „Złote Lwy" i dwa patrole z 6LDHSG „Żubry". Na starcie w godzinach porannych pojawiły się tylko trzy patrole. Patrole z Dąbrowy Bł w związku z chorobami zgłoszonych uczestników zrezygnowały z udziału. Pogoda nam dopisała mimo zapowiadanych deszczy. Rajd przebiegał bardzo sprawnie i w bardzo miłej atmosferze. Przygotowane zostało pięć punktowanych zadań.

 Był rzut granatem z konia, czołganie pod zasiekami na czas, strzelanie z broni do tarczy, wyszukiwanie min na czas, odnajdywanie zagubionych żołnierskich przedmiotów na czas oraz quiz o Lipsku. Na punkcie zbornym na patrole czekał bigos, kiełbaska i gorąca herbata z cytryną. Tak wspaniała oprawa Rajdu mogła być przygotowana dzięki osobom, które przekazały środki materialne i rzeczowe na jego realizację. Pragniemy więc podziękować Komendzie Hufca Sokółka, firmie Rol- Bud, Państwu Urszuli i Mirosławowi Krzywickim, Pani Małgorzacie Chodukiewicz, Państwu Joannie i Pawłowi Trochimowiczom oraz Pani Agnieszce Pietrewicz.

  Na podsumowaniu Rajdu swoją obecnością zaszczycili nas władze naszego miasta Burmistrz Pan Lech Łępicki , panie dyrektor ZSS Pani Maria Bieciuk i Pani Teresa Sapieha oraz Komendant SG mjr SG Waldemar Pojawis. Dziękujemy również naszym punktowym za solidne przygotowanie punktów i ogromną pomoc p. Wojciechowi Danilczykowi, p. Maciejowi Karczewskiemu, dh. Michałowi i Przemkowi z grupy rekonstrukcyjnej z Białegostoku, dh. Monice, Paulinie i Dominice oraz dh Danielowi i Hubertowi. A oto wyniki rajdu: I miejsce – patrol „Biebrznięci" z 4NDHSG „Złote Lwy". II miejsce „Żubry z PKS-u" i III miejsce „Żuberki" z 6LDHSG „Żubry".

Wszystkie grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy, puchary i upominki ufundowane przez naszych sponsorów. Komenda Rajdu składa ogromne podziękowanie przybyłym drużynom. Mamy nadzieję, że nie był to nasz ostatni wspólny rajd.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2317896

Ogląda nas

Odwiedza nas 44 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Harcerstwo I RAJD ŚLADAMI ODDZIAŁU „HUBALA"