Konkurs recytatorski poezji rosyjskiej

DSCF0932  28 października odbył się Konkurs recytatorski poezji Anny Achmatowej w oryginale dla szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Augustowa i Powiatu Augustowskiego. Organizatorem konkursu były Augustowskie Placówki Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna w Augustowie we współpracy z Fundacją Mniejszości Narodowych „Rusicz". W kameralnej atmosferze uczniowie deklamowali wiersze ikony rosyjskiej poezji. Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowało troje uczniów: Ewa Chomiczewska, Michał Aleksandrowicz i Dominika Lisowska. Jury przyznało wyróżnienie Ewie Chomiczewskiej. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody za udział, a zwycięzcy dodatkowo nagrody książkowe. Konkurs poetycki uświetnił koncert Rosyjskich pieśni i romansów w wykonaniu Laureatki międzynarodowych konkursów i festiwali.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435831

Ogląda nas

Odwiedza nas 86 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z gimnazjum Konkurs recytatorski poezji rosyjskiej