Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2016 – sprawozdanie ZSS w Lipsku

1. Rozdanie tekstów bajki H. Sienkiewicza rodzicom uczniów klas I i IV do wspólnego czytania w domu. Wykonanie ilustracji do bajki . Wystawa ilustracji na gazetce klasowej.
2. Lekcja biblioteczna w klasach II szkoły podstawowej „Co czwarta wróżka podarowała królewnie?" wg bajki H. Sienkiewicza. Ilustrowanie, wystawa prac na gazetce.

3. Lekcja biblioteczna w klasach III gimnazjum „Zabawa słowami". Uczniowie układali hasła z zestawów (wyrazy wycięte z gazet) na temat zdrowego stylu życia. Wyeksponowanie haseł w pracowni w formie plakatów.
4. Konkurs dla chętnych uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum „Poszukiwacze zaginionych sów". Zadaniem uczniów było odnalezienie 15 sów ukrytych w bibliotece i poprawne napisanie hasła.
5. Tworzymy „Tajemniczy ogród" . W czytelni były wyłożone ilustracje i przybory do kolorowania. Chętni uczniowie wykonywali swoje tajemnicze ogrody podczas przerw i w innym wolnym czasie.
6. Lekcja biblioteczna w klasie I szkoły podstawowej. Czytanie „Bajki o Pieszczochu". Projektowanie domku dla Pieszczocha oraz gra podłogowa.
7. Lekcja biblioteczna dla grupy Motylki (5-6 latki). Słuchanie bajki „Trzy świnki". Zabawa ruchowa w labiryncie biblioteki.
8. Zgadnij, pomyśl, rozwiąż – to cykl zagadek do rozwiązania dla chętnych uczniów:

  • Jaki tytuł- skojarzenia;
  • Jaki autor ukrył się w zdaniu;
  • Jaki zawód?
  • Zagadki logiczne.

9. Gazetki ścienne : „Biblioteki rządzą", „XVI Dzień Papieski", „Pamiętamy".

Statystyki

Odsłon artykułów:
2395139

Ogląda nas

Odwiedza nas 53 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Biblioteka i czytelnia Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych 2016 – sprawozdanie ZSS w Lipsku