98 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

  11 listopada w Lipsku w zimowej aurze obchodzona była uroczystość 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jak co roku harcerze z 6LDHSG „Żubry" uczestniczyli w gminnych obchodach. Wzięli udział w oprawie liturgicznej Mszy Św, przemarszu pod pomnik „Zginęli za Polskę" i Kopiec Wolności oraz wystawieniu wart honorowych wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej.

W ten sposób uczciliśmy pamięć bohaterów walk sprzed wielu lat. Następnie udaliśmy się na widowisko słowno - muzyczne „ A to Polska właśnie..." w wykonaniu uczniów gimnazjum. Podczas uroczystej gali nasi instruktorzy dh. phm. Elżbieta Bielawska, dh. phm. Bożena Zaniewska i dh. phm Leszek Zaniewski z rąk p. Burmistrza Lecha Łępickiego otrzymali listy gratulacyjne za wkład pracy włożony w odkrywanie potencjału, utrwalanie i popularyzację harcerstwa na Ziemi Lipskiej. Serdecznie gratulujemy!

Statystyki

Odsłon artykułów:
2315961

Ogląda nas

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.