NA TANECZNĄ NUTĘ W KUŹNICY

  W piątek 25.11.2016 r. 31 naszych harcerzy wraz z instruktorami udało się do Kuźnicy na hufcową zabawę andrzejkową. Za nim dotarliśmy na miejsce imprezy odwiedziliśmy ks. Jarka- kapelana harcerzy prawosławnych naszego hufca. Zwiedziliśmy cerkiew w Kuźnicy, dowiedzieliśmy się wielu interesujących informacji o wierze prawosławnej, a na koniec wspólnie się pomodliliśmy.

  Od godziny 19 wpadliśmy w wir taneczno- piosenkarski. Najpierw odbył się wspólny apel, następnie uczestnicy przebrali się w stroje dla odpowiednich lat naszej historii(nam przydzielone zostały lata 50 i 90). Przebrania były rewelacyjne. W trakcie imprezy wybierano króla i królową balu. Naszą drużynę reprezentowali- dh Klaudia oraz dh Hubert(dla nas byli najlepsi). Każda drużyna miała przygotować zabawę lub scenkę związaną z tematem andrzejkowym. Nasze aktorki (dh Kasia, Klaudia, Dominika, Paulina, Emilka, Patrycja oraz Laura) zaprezentowały swój pomysł na powstanie tej tradycji. Tańcom nie było końca. Dopiero grubo po północy postanowiliśmy wracać do domu. Droga minęła nam w iście andrzejkowym humorze- śpiewom nie było końca. W Lipsku przy szkole na harcerzy czekali rodzice. Było super.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2316941

Ogląda nas

Odwiedza nas 174 gości oraz 0 użytkowników.