Projekt „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę"

  W dniu 22 listopada 8 uczniów z naszego zespołu szkół wzięło udział w warsztatach z kodowania. Przygotowało je dla nich Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Augustowie.
Uczestnicy warsztatów mieli okazję odkryć czym jest programowanie.
  Zadaniem uczniów było przygotowanie robota o nazwie Finch do udziału w wyścigu w labiryncie ułożonym z pudełek. Trzeba było go zaprogramować, czyli napisać kod, pod którym kryją się polecenia jakie robot powinien wykonać i jak najszybciej dotrzeć do mety.
  Udział w warsztatach programowania pokazał uczniom, jak działają otaczające nas technologie, wskazał jak bardziej świadomie z nich korzystać, tworzyć i rozwijać. Umiejętność programowania jest dziś szczególnie ważna.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2393732

Ogląda nas

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Biblioteka i czytelnia Projekt „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę"