JAK PRZYGODA TO TYLKO W WARSZAWIE, WARSZAWIE.....

   Zgodnie ze słowami znanej nam piosenki 12 grudnia dziewięciu naszych harcerzy wraz z instruktorem dh Leszkiem wyruszyła na przygodę „życia" w ramach akcji Ambasadorów Betlejemskiego Światła Pokoju do Warszawy. Pierwszą noc spędziliśmy w hostelu Emma dzięki życzliwości Rady Rodziców ZSS w Lipsku. DZIĘKUJEMY bardzo serdecznie za pokrycie kosztów naszego noclegu. Następnego dnia od godziny 9.00 byliśmy już gotowi do pełnienia służby. Całym naszym patrolem wraz z przedstawiciela KG ZHP na czele z dh Naczelnik Małgorzatą Sinicą udaliśmy się na spotkanie z panią Premier oraz Radą Ministrów. W miłej atmosferze przekazane zostało światło betlejemskie, a dh Diana Danilczyk przekazała Pani Premier okolicznościową bombkę. Pozostali nasi harcerze wręczyli ministrom przygotowane przez KG ZHP upominki. Tego samego dnia odwiedziliśmy jeszcze: BOR- dh. Diana, Adriana oraz Julia a, dh Dominika, Iza, Weronika, Daniel oraz Hubert- Rzecznika Praw Obywatelskich.

  Po obiedzie czekała nas kolejna niespodzianka. Zawitał do nas dh Paweł Leszkowicz, który wcielił się w rolę przewodnika po Warszawie i zabrał na pieszy spacer w najurokliwsze miejsca. Po drodze dołączyła do nas dh Izabela Radziwonowicz. Byliśmy na Nowym Świecie, Placu Zamkowym, przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Mogliśmy podziwiać wspaniałe ozdoby świąteczne. Znaleźliśmy trochę czasu aby posilić się „zdrową żywnością"- kebabami. DZIĘKUJEMY!!!
  Następnego dnia odwiedziliśmy Centralną Bibliotekę Wojskową( dh Gabrysia, Dominika oraz Daniel), odwiedziliśmy Sejm, gdzie na ręce Marszałka przekazaliśmy Światło Betlejemskie oraz zwiedziliśmy gmach sejmu. Na Sali sejmowej w momencie naszego przybycia zostały przerwane obrady, a prowadzący marszałek przywitał nas i otrzymaliśmy gromkie brawa. W tym dniu patrol odwiedził Zarząd Główny OSP( dh Gabriela oraz Dominika). Na zakończenie spotkaliśmy się z byłym prezydentem RP p. Aleksandrem Kwaśniewskim. W większości odwiedzanych instytucji otrzymaliśmy pamiątkowe upominki. Miło nam również było gdy za naszą służbę podziękowano nam w KG ZHP i wręczono wspaniałe harcerskie pamiątkowe bombki. W późnych godzinach nocnych wróciliśmy do Lipska gdzie czekali już rodzice naszych harcerzy. Mamy nadzieję, iż zadania nasze wykonaliśmy wzorowo i kto powiedział, że cztery razy nic się nie zdarza.... A więc może i za rok.
  DZIĘKUJEMY również Dyrekcji ZSS w Lipsku oraz P. Burmistrzowi za sfinansowanie przejazdu.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2317818

Ogląda nas

Odwiedza nas 118 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Harcerstwo JAK PRZYGODA TO TYLKO W WARSZAWIE, WARSZAWIE.....