Maraton Pisania Listów

  Po raz pierwszy Maraton został zorganizowany w Polsce w 2001 roku. Na pomysł akcji wpadli aktywiści warszawskiej grupy lokalnej Amnesty. W następnych latach akcja rozpowszechniała się na inne kraje. Maraton Pisania Listów 2016 odbył się w dniach 1-11 grudnia, jak co roku w ramach świętowania Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka (10 grudnia). Wolontariusze z naszego gimnazjum w Lipsku włączyli się w akcję i zmobilizowali uczniów do pisania. Listy przekazaliśmy II LO w Augustowie. W 2016 r. w Polsce napisano 355 645 listów! Teraz czekamy na dobre wiadomości, liczymy na poprawę losu bohaterów i bohaterek, w obronie których pisaliśmy listy. Wiemy, że listy są ogromnym wsparciem dla nich- dają im siłę i nadzieję w walce o swoje prawa.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2421329

Ogląda nas

Odwiedza nas 406 gości oraz 0 użytkowników.