ODWAŻNIE TWÓRZMY POKÓJ

„Odważnie twórzmy pokój" to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Już po raz dwudziesty szósty harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. To światło 16 grudnia dotarło do naszej drużyny podczas pierwszej uroczystej wigilii. Zaszczycili nas również goście: p. Burmistrz, panie Dyrektor ZSS, Komendant Straży Granicznej wraz z funkcjonariuszem, wiceprezes TPL, przedstawiciel Stowarzyszenia „Pomóż Sobie". Były jasełka, dzielenie się opłatkiem, życzenia, kolędy i wspomnienia.

  W niedzielę, 18 grudnia, zanieśliśmy BŚP do obu parafii na terenie naszej gminy (Rygałówka i Lipsk). Przygotowaliśmy oprawę mszy św., a także rozdawaliśmy Światło parafianom, aby mogło ono towarzyszyć im podczas spożywania wieczerzy wigilijnej. Tego samego dnia wnieśliśmy również Światło i przekazaliśmy na ręce Pani Prezes podczas wigilii w Stowarzyszeniu „Pomóż Sobie", aby tam móc cieszyć się z Narodzenie Jezusa wraz z osobami niepełnosprawnymi, ich rodzinami i przyjaciółmi. Cieszymy się, że i my należymy do grupy osób zaprzyjaźnionych.
  We wtorek 20 grudnia delegacja naszych ambasadorek z Betlejemskim Światłem zagościła na wigilii pracowników ZSS przekazując betlejemski płomień z tegorocznym przesłaniem na ręce pani dyrektor Marii Bieciuk.
21 grudnia już po raz kolejny udaliśmy się na przejście graniczne do Kuźnicy Białostockiej, gdzie miało miejsce przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju harcerzom z Białorusi. W uroczystości wzięła udział delegacja z Białegostoku na czele z Komendantem Chorągwi, hm Andrzejem Bajkowskim, konsul RP na Białorusi, przedstawiciele Straży Granicznej oraz harcerze z okolicznych drużyn.
Nasi harcerze również we środę 21 grudnia odwiedzili najmłodszych swoich kolegów przedszkolaków, aby przekazać im Światełko Betlejemskie.
  Na dzień przed wigilią 23 grudnia udamy się na spacer po naszym miasteczku, by zanieść Betlejemskie Światło do różnych instytucji. Mamy nadzieję że wszędzie będziemy przyjmowani bardzo ciepło i serdecznie. Tego dnia poczujemy, że mamy w Lipsku wielu przyjaciół.

  „Na święta na wilię na rok nowy" życzymy Wam Wszystkim prawdziwego braterstwa,spokoju przyjaciół na dobre i na złe, abyście i Wy umieli być takimi przyjaciółmi.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2315897

Ogląda nas

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.