W ZDROWYM CIELE ZDROWY DRUH

  Dzięki uprzejmości Dyrekcji Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku w dniach 27-31.01 2017 r. odbył się biwak zimowy. Tematem przewodnim biwaku było hasło ,, W zdrowym ciele zdrowy druh''. W zimowisku brało udział 39 harcerzy i harcerek oraz 3 instruktorów z dwóch drużyn 5 Sidrzańskiej Drużyny Harcerskiej ,,Trawersi" i 6 Lipskiej Drużyny Harcerskiej Służby Granicznej ,,Żubry''. Uczestnicy byli podzieleni na 4 zastępy o nazwach ,,Sportowe świry'' , ,,Ostre gruchy'' , ,,Zdrowe dresy" , ,,Zdrowe jednorożce''.

Na jednych z zajęć gościliśmy ratownika medycznego p. Grzegorza Korniłowicza, który przeszkolił harcerzy z udzielania pierwszej pomocy. Pobyt pięciodniowy był podzielony na bloki tematyczne: blok sportowy ( dh. Karolina i dh Karol). W ramach tego bloku rozegrane zostały turniej sprawnościowy zastępów oraz turniej piłki siatkowej. W bloku zdrowego stylu życia u dh. Moniki, harcerze analizowali dotychczasowy swój styl życia, rozmawiali o uzależnieniach oraz relaksie. Blok kulinarny prowadzony przez dh. Anię dotyczył zdrowego wybierania posiłków oraz zabawy w najlepszego Masterchefa. Na biwaku nie mogło zabraknąć obrzędowego świeczkowiska prowadzonego przez instruktorów. Dotyczyło działalności i życia Roberta Baden Powella. W ostatnim dniu pobytu odbyła się gra terenowa (dh Kacper) podsumowująca wiele wiadomości. Biwak zakończył się uroczystym apelem, podczas którego posumowano rywalizację między zastępami oraz wręczono podziękowania i upominki wszystkim uczestnikom.
  Wspólna integracja oraz spędzony czas na zimowym biwaku na długo pozostanie w pamięci wszystkich harcerzy, a wspomnienia niewątpliwie utrwalone będą na kartach niejednej harcerskiej kroniki.

Statystyki

Odsłon artykułów:
1456633

Ogląda nas

Odwiedza nas 98 gości oraz 0 użytkowników.