KOLEJNY WIELKI SUKCES NASZYCH HARCERZY

  4 marca 2017r patrol wędrowniczy 6LDHSG „Żubry" w składzie; dh. Damian, dh. Monika, dh. Karolina, dh. Asia, dh. Klaudia oraz dh. Kinga wziął udział w XX Rajdzie Śladami Powstańców Styczniowych 1863 roku. Na godz. 7:20 nasi harcerze stawili się na punkcie startowym w Supraślu. Druhowie po raz pierwszy jako wędrownicy mieli do pokonania 18km i zaliczenie trzech punktów kontrolnych. Była samarytanka. Musieli opatrzyć ranną dziewczynę, potem zbudować nosze i przenieść poszkodowaną do szpitala polowego. Tam czekało na nich kolejne zadanie, a mianowicie skonstruowanie w miarę wygodnego, dobrze izolowanego podłoża dla rannej.

W trakcie budowy usłyszeli strzały i jeden z punktowych został ranny w szyję. Znowu musieli wykazać się pierwszą pomocą. Na drugim punkcie należało zakraść się niepostrzeżenie do Rosjanina, złapać go i wyciągnąć z niego jak najwięcej informacji. Wtedy właśnie przydała im się znajomość j. rosyjskiego Ostatni punkt był podzielony na trzy części. Najpierw dwójka harcerzy strzelała z wiatrówki do 3 balonów, w których były wskazówki. Kolejne dwie druhny z zawiązanymi oczami, z drugiego końca polany, musiały dotrzeć do tych wskazówek. Słuchały głosu patrolowego, który ich kierował. Ostatni element to odszyfrowanie wskazówek zapisanych alfabetem Morse'a. Po dotarciu na punkt zborny na polanie Dębowik w Podsupraślu harcerze wzięli udział w apelu końcowym. Dzwon wolności wybił 154 razy. Została poświęcona kapliczka i usłyszeliśmy wystrzały z armaty. Następnie nastąpiło podsumowanie rajdu. Nasz patrol zdobył I miejsce na trasie wędrowniczej i otrzymał statuetkę "Dębowe kosy" oraz puchar Wojewody Podlaskiego. Jakże miłym zaskoczeniem było ogłoszenie, iż patrol z naszej drużyny otrzymał Główną Statuetkę – puchar przechodni i Nagrodę Główną dla najlepszego Patrolu Harcerskiego ufundowaną przez Jarosława Zielińskiego Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ten rajd pozostanie na długo w naszej pamięci.

Statystyki

Odsłon artykułów:
1456635

Ogląda nas

Odwiedza nas 92 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Zajęcia pozalekcyjne Harcerstwo KOLEJNY WIELKI SUKCES NASZYCH HARCERZY