RAPORT Z EWALUACJI PROBLEMOWEJ - Szkoła Podstawowa w Lipsku

Do pobrania raport z ewaluacji problemowej Szkoły Podstaowej w Lipsku [ Pobierz ]

Zaproszenie do udziału w badaniu

npseo

Lipsk, 19.10.2015r.

 

Szanowni Rodzice,

  W dniach 26.10. – 04.11.2015 r. w Szkole Podstawowej im. Anastazji Milewskiej w Lipsku pojawi się zespół wizytatorów ds. ewaluacji, którzy będą się przyglądać naszej placówce. Efektem ich pracy będzie raport, opisujący różne aspekty funkcjonowania szkoły. Chcielibyśmy zaprosić Państwa do wyrażenia swoich opinii na potrzeby tego raportu.
  Wizytatorzy ds. ewaluacji starają się uzyskać pełny obraz funkcjonowania placówki. Rozmawiają z dyrekcją, nauczycielami i z uczniami. Istotnym elementem jest rozmowa z rodzicami.
  Zapraszamy Państwa na spotkanie z wizytatorami ds. ewaluacji w dniu 3 listopada 2015 r. (wtorek) o godz. 11.00 do Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku (biblioteka – 1. piętro).
  W trakcie rozmowy zostaną Państwo poproszeni o wyrażenie opinii na temat funkcjonowania naszej szkoły. Spotkanie potrwa do 90 min, nie będą w nim uczestniczyć przedstawiciele dyrekcji ani nauczyciele, a informacje zebrane w trakcie badania są w pełni anonimowe. Wypływające z niego wnioski będą częścią raportu, który niebawem zostanie zamieszczony na platformie internetowej www.npseo.pl. w zakładce "Zobacz raport z ewaluacji swojej szkoły".
  Zależy nam na Państwa szczerych opiniach. Chcemy poznać Państwa zdanie. Wierzymy, że dzięki Państwa pomocy uda nam się wzmocnić i rozwijać naszą szkolną społeczność.

 

Z wyrazami szacunku,
Maria Bieciuk       

 

 Dodatkowe informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły lub pod nr telefonu – (87)6423059

Spotkanie z rodzicami

  Spotkanie z rodzicami uczniów

ZSS w Lipsku

17.09. 2015 r.(czwartek) o godz. 15.10.


  Porządek: spotkanie z wychowawcami w klasach, wybór rad klasowych i przedstawiciela do Rady Rodziców, przedstawienie wymagań edukacyjnych z poszczególnych przedmiotów, zapoznanie z dokumentami szkoły, sprawy bieżące.

Ogłoszenie

  Posiedzenie RADY PEDAGOGICZNEJ ZSS w Lipsku odbędzie się 25.08.2015r. (wtorek) o godz. 10:00.

Ogłoszenie

  Egzaminy poprawkowe dla uczniów Szkoły Podstawowej im. A. Milewskiej w Lipsku i Gimnazjum im. S. Batorego w Lipsku odbędą się w dniu 24 sierpnia 2015 r. (poniedziałek)

1. Godz. 8.00. – historia (SP)
- chemia (G)

2. Godz. 10.00. – język rosyjski (SP)
- matematyka (G)

3. Godz. 12.00. – biologia (G)
- fizyka (G)

Dopalacze mogą Cię wypalić !

  Uzależniają, niszczą i zabijają- to dopalacze, narkotyki wyjątkowo niebezpieczne dla zdrowia. Jakie konsekwencje dopalacze niosą dla zdrowia i psychiki. Jakie mogą być skutki zażywania dopalaczy?
  Dopalacze, podobnie jak narkotyki, mają działanie psychoaktywne, czyli mają wywoływać w organizmie określone stany – odurzenia, pobudzenia, euforii, halucynacje. Tak naprawdę nie ma jednoznacznej definicji i sami farmakolodzy mają trudności z jednoznacznym stwierdzeniem, czym są dopalacze. Jedni uważają je za rodzaj narkotyków, które tym tylko różnią się od tych „prawdziwych" narkotyków, że do niedawna były sprzedawane legalnie. Inni określają je jako substancje psychoaktywne, a jeszcze inni (sprzedawcy) mówią na nie „produkty kolekcjonerskie". Dopalacze to mieszanki trucizn. Mogą być pochodzenia naturalnego, a są wśród nich preparaty ziołowe, zawierające głównie związki halucynogenne, np. te oparte na wyciągach z muchomora czerwonego lub plamistego, szałwii wieszczej, powoju hawajskiego, kratoma (liście drzewa Mitragyna Speciosa). Są dostępne pod postacią suszu lub ekstraktu. Najczęściej jest tak, że jeden dopalacz zawiera w sobie związki pochodzące nie z jednej, ale kilku, a nawet kilkunastu roślin! A ponieważ każda z nich może i zwykle ma po kilka substancji o działaniu psychoaktywnym, alkaloidy, nietrudno sobie wyobrazić, jak działa taki dopalacz. Po spożyciu takiej piorunującej mieszanki pojawia się nadwrażliwość zmysłowa, zmienne nastroje, charakteryzujące się nagłym przejściem od euforii do depresji, omamy.

Czytaj więcej: Dopalacze mogą Cię wypalić !

Statystyki

Odsłon artykułów:
2422364

Ogląda nas

Odwiedza nas 407 gości oraz 0 użytkowników.