Rozstrzygnięcie konkursu "KASZTANOWY LEŚNIK" w przedszkolu

   Przedszkolaki odebrały nagrody za udział w Konkursie "KASZTANOWY LEŚNIK" organizowanym przez Nadleśnictwo Płaska w Żylinach. Dzieci wykonały prace przestrzenne, w których głównym elementem były kasztany. 17 listopada pracownicy  Nadleśnictwa wręczali nagrody laureatom konkursu.

  • I miejsce zdobyła Weronika Wyrzykowska z grupy Pszczółek,
  • III miejsce zdobył Nicholas Thakkar z grupy Świerszczyków.

Wyróżnienia:

  • Agata Herman - grupa Świerszczyków,
  • Anita Sobolewska, Krystian Sztukowski, Piotr Rusiecki - grupa Motylków,
  • Maja Dobko, Patryk Pietrewicz, Piotr Krawczuk, Patrycja Bućko, Julia Mikucka, Andzelika Ryszkiewicz, Joanna Kozłowska, Patryk Żdanuk - grupa Pszczółek.

Dzień Dyni w grupie Motylków

  Nachodzi koniec jesiennych zbiorów, więc to najlepszy czas by ustanowić "Dzień Dyni" - królowej wszystkich warzyw. Wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, a nawet przebranych w dyniowe stroje, można było poczuć się jak na dyniowej farmie.

  24 października w grupie Motylków obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Przedszkolaki odkrywały i poznawały na różne sposoby walory warzyw z rodziny dyniowatych. Wydrążały nasiona z dyń, ozdabiały dynie, zrobiły sok dyniowy z owocami. „Dzień Dyni” pozwolił dzieciom poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił wiedzę na ich temat. Zachęcił również do spróbowania potraw, które specjalnie na tę okazję zostały przygotowane przez mamy. Zorganizowana została również wystawa prac wykonanych przez dzieci.

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy z rodzicami, co widać na zdjęciach poniżej.

Pokaz baniek mydlanych w przedszkolu

  Ogromne kilkumetrowe bańki zachwycają! Zachwycają również tabuny maleńkich baniek. Jak zamknąć jedną bańkę w drugiej i w jaki sposób je rozdzielić? Jak wygląda bańkowy wąż, a jak bańkowa wieża?

Taki właśnie pokaz z bańką w roli głównej odbył się 17 października w przedszkolu. Dzieci brały aktywny udział w animacji, oglądając  między innymi świat z wnętrza bańki mydlanej.

Święto Marchewki u Biedronek

  11października  2017 r. w grupie Biedronek odbyły się wyjątkowe urodziny  - solenizantką była Marchewka. W tym dniu w ubiorach przedszkolaków dominował kolor pomarańczowy. Nie zabrakło konkursów, tańców, prac plastycznych  związanych z tytułową Marchewką. Na koniec dzieci zjadły marchewkowe chipsy i popiły świeżutkim sokiem marchewkowym. Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy i marchewkowy. Dostarczył wszystkim dużej dawki witamin, śmiechu i zabawy.

 

"Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie!” - pasowanie na Starszaka w Przedszkolu

  Pasowanie na starszaka było sporym wydarzeniem Przedszkolu.   10 października dzieci w galowych strojach, z dumą recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Wzruszeni rodzice nagradzali gromkimi brawami swoje pociechy.Kulminacyjnym punktem było złożenie przyrzeczenia przez naszych podopiecznych oraz chwila pasowania symboliczną kredką, które przypieczętowało wcześniej złożoną przysięgę. Każdemu nowemu członkowi naszej małej społeczności został wręczony dyplom.

  Wychowankowie zostali  poczęstowali słodyczami, które mamusie przygotowały specjalnie na te okazję. Dla wszystkich dzieci były to na pewno niezapomniane chwile, pełne emocji i pozytywnych wrażeń.

Wycieczka do Fabryki Misia

  W dniu 7 czerwca 2017r. roku odbyła się wycieczka do największego centrum zabaw dla dzieci Fabryki Misia w Białymstoku. Jest to plac zabaw pod dachem, gdzie dzieci mogą miło i pożytecznie spędzać czas. Obiekt jest dostosowany do wymagań i potrzeb dzieci w różnym wieku, toteż wszystkie nasze przedszkolaki znalazły coś dla siebie i aktywnie spędziły czas zaspokajając tym samym naturalną w tym wieku potrzebę ruchu. Po super dwugodzinnej zabawie wróciliśmy autokarami do przedszkola. Wycieczka z pewnością dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń. Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc w opiece nad naszymi milusińskimi.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola