„Piękna i Bestia" – 5-6 latki w Teatrze Lalek w Białymstoku

  19 maja 2017 r. grupa przedszkolaków biorących udział w zajęciach teatralnych w ramach projektu „Rozwój kompetencji kluczowych w Przedszkolu Samorządowym w Lipsku" wyjechała do Białegostoku. Dzieci obejrzały baśń w formule lalkowej w Białostockim Teatrze Lalek pt „Piękna i Bestia".

Czytaj więcej: „Piękna i Bestia" – 5-6 latki w Teatrze Lalek w Białymstoku

Dzień Otwarty Przedszkola

14 czerwca
Dzień Otwarty Przedszkola

Zapraszamy rodziców i dzieci rozpoczynające edukację przedszkolną od września 2017 r. w godzinach od 9.00 do 10.30.

  • Dla rodziców to świetna okazja, by porozmawiać z nauczycielami i zapoznać się z ofertą placówki.
  • Dzieci będą miały szansę usiąść w szkolnej ławce lub obejrzeć przedszkolne sale.

Dzień Marchewki u „Pszczółek”

  W ramach realizacji programu profilaktycznego „Kubusiowi Przyjaciele Natury" dnia 12.05 .2017 r. grupa „Pszczółek" obchodziła Dzień Marchewki. W tym dniu dominował kolor marchewkowy. Każde z dzieci miało na sobie coś pomarańczowego. Starszaki zrobiły opaski na głowę z marchewkami. Wykonywały różne zadania i zabawy związane tematycznie z zajęciem. Tańczyły przy piosence „Na marchewki urodziny".

Czytaj więcej: Dzień Marchewki u „Pszczółek”

Przedszkolaki z wizytą u strażaków w Lipsku

  Strażacy obchodzą swoje święto 4 maja, dlatego 8 maja 2017r.nasze przedszkolaki z grup Biedronki i Motylki wybrały się na wycieczkę do Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipsku. Dzieci zwiedziły budynek , dowiedziały się wielu informacji dotyczących pracy strażaka, wysłuchały którymi pojazdami strażacy wyjeżdżają do wypadków, a jakimi gaszą pożary. Obejrzały wyposażenie pojazdów oraz niezbędne do pracy urządzenia. Najwięcej emocji wzbudziło wsiadanie do wozu strażackiego, przymierzanie strażackiego kasku oraz lanie wody z wężów strażackich.

Czytaj więcej: Przedszkolaki z wizytą u strażaków w Lipsku

Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolaków

  23 kwietnia 2017r odbył się, już po raz kolejny, Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolaków „Mama Tata i ja". Do eliminacji przystąpiły dzieci w wieku 4 – 7 lat z Samorządowego Przedszkola w Lipsku.
Komisja konkursowa w składzie : p. Wioletta Rokita, p. Bożena Mucha oraz p. Karol Żabicki spośród 14 prezentacji wybrała dwoje solistów, którzy reprezentować będą gminę 12 maja 2017r. w wojewódzkiej edycji Festiwalu w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku Są to : Emilia Paszko z piosenką „Puszek Okruszek" i Kinga Margielewicz z piosenką „ Laleczka z saskiej porcelany (wych. Anna Gładczuk).

Czytaj więcej: Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolaków

„Domy i domki" – gminny konkurs plastyczny

  20 kwietnia 2017r wszystkie grupy przedszkolne zostały zaproszone do Biblioteki Publicznej. Został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Plastyczny ph „Domy i domki". Na tegoroczny konkurs zgłoszono 73 prace wykonane przez dzieci w wieku 3 – 7 lat z naszego przedszkola w Lipsku. Komisja w składzie: Beata Borodziuk - Członek Komisji Kultury, Oświaty i Spraw Społecznych, Sabina Żabicka – wieloletnia Dyrektor Przedszkola oraz Stanisława Piwnicka – Główna Księgowa w MGOK, oceniła prace najmłodszych artystów i postanowiła przyznać wyróżnienia autorom tych najlepszych.

Czytaj więcej: „Domy i domki" – gminny konkurs plastyczny

Statystyki

Odsłon artykułów:
960966

Ogląda nas

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola