Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków "Mama, tata i ja"

  Dnia 10 maja 2019 r. w Białymstoku odbył się XXVII Wojewódzki Festiwal Piosenki Przedszkolaków "Mama, tata i ja". Wzięli w nim udział laureaci Gminnego Przeglądu Piosenki: Patrycja Halicka i Kevin Wojnicz z mamą.
  W kategorii zespół rodzinny Kevin Wojnicz z mamą zdobył wyróżnienie. Wielkie gratulacje dla Kevina i jego mamy! Brawo! Życzymy dalszych sukcesów muzycznych.

Gminny Festiwal Przedszkolaków "Mama, Tata i Ja"

  28 kwietnia 2019r. odbył się Gminny Festiwal Piosenki Przedszkolaków „Mama Tata i ja". Do eliminacji przystąpiły dzieci z Samorządowego Przedszkola w Lipsku.   
Komisja konkursowa uznała iż: Paulina Halicka z piosenką "Jak dobrze mieć rodzinę" i Kevin Wojnicz wraz z mamą z piosenką "A ja wolę moją mamę" będą reprezentować gminę  w wojewódzkiej edycji Festiwalu w Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury w Białymstoku.

Czytaj więcej: Gminny Festiwal Przedszkolaków "Mama, Tata i Ja"

Podsumowanie konkursu „Oznaki wiosny”

   3 kwietnia 2019 r. odbyło się podsumowanie Gminnego konkursu plastycznego dla przedszkolaków „Oznaki wiosny”, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Lipsku.

Czytaj więcej: Podsumowanie konkursu „Oznaki wiosny”

Wielkanocna tradycja – pisanie pisanek

  Od wielu już lat dzieci z grup najstarszych naszego przedszkola biorą udział w nauce pisania pisanek. Tak jak w zeszłym roku tak i w tym wychowawczyni grupy zaprosiła przedszkolaków z gr. Motylki oraz ich rodziców, którzy bardzo licznie przybyli 28 marca 2019r. na warsztaty pisankarskie.

Czytaj więcej: Wielkanocna tradycja – pisanie pisanek

POWITANIE WIOSNY W PRZEDSZKOLU

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży…
E. Budryk

  W dniu 21.03.2019r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Przygotowania do tej uroczystości przedszkolnej odbywały się już wcześniej poprzez naukę piosenek, wierszyków i rymowanek. O godzinie 11.00 przedszkolaki zebrały się przed przedszkolem, by pożegnać Marzannę- zimową pannę w płomieniach ogniska. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.
  Dzieci z grupy Motylki wzięły udział w wiosennych podchodach przygotowanych przez wychowawczynię grupy. Miały 4 zadania, które sprawiły im wiele radości. Na koniec w sali powitały wiosnę.

Motylki podczas DMB u harcerzy

  22 lutego 2019r.przedszkolaki z grupy Motylki wzięły udział w uroczystościach Dnia Myśli Harcerskiej w naszej szkole. Aby godnie uczcić ten dzień zatańczyły razem z harcerzami 6 LDHSG „Żubry” „belgijkę” w sali gimnastycznej.

Bożena Zaniewska

Statystyki

Odsłon artykułów:
2364210

Ogląda nas

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola