Dzień Dyni

  W czwartek 25 października w grupie Pszczółek obchodziliśmy Dzień Dyni. Ubraliśmy się na kolor pomarańczowy oraz przynieśliśmy dynie w różnych kształtach i kolorach.

  Dzień ten pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił wiedzę na ich temat. Dzieci wykazały się kreatywnością i jednocześnie bawiły się świetnie zmieniając dynię w królową. Mieliśmy też okazję spróbować dyniowych babeczek-bardzo dziękujemy p. Sylwii. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

Wych. E.Parfieńczyk

„CZYTANIE NA DYWANIE” w grupie Biedronek

  Czytanie rozwija słownictwo i poszerza horyzonty.
W tym roku szkolnym, od października, w grupie Biedronek trwa akcja „Czytanie na Dywanie”.
   Pierwsza bajeczkę o Biedronce Fionce przeczytała Dzieciom Pani Dyrektor Barbara Aleksiejczyk. Od tej pory rodzice i opiekunowie dzieci z grupy Biedronek czytają bajki przedszkolakom. Biedroneczki zapraszają swoich dorosłych na bajkowe spotkania w wybranym przez siebie terminie.

Dzień Dyni… czyli wesołe zabawy w grupie Motylków

  W dniu święta dyni atmosfera w grupie Motylków zrobiła się wyjątkowa. Od samego rana słychać było gwar. Dzieci z wielką ochotą przekraczały próg przedszkola, z dumą paradowały w rozmaitych kostiumach. Dominował kolor pomarańczowy i uśmiechnięte dynie. Święto przygotowała wychowawczyni Bożena Zaniewska.

Czytaj więcej: Dzień Dyni… czyli wesołe zabawy w grupie Motylków

Biedronki w świecie zmysłów, zmysł dotyku

  17 października dzieci z grupy Biedronek mogły się przekonać jak wiele rzeczy możemy poznać dzięki dotykowi. Rączki i nóżki dzieci miały okazję sprawdzić co jest ciepłe, co zimne. Jak jest dotykać rzeczy miękkich i szorstkich. O tym wszystkim dzieci dowiedziały się dzięki pani Michalinie Powarunas, która bawiła się z dziećmi prowadząc zajęcia z elementami sensoryki dotyczące zmysłu dotyku.

Urodziny Marchewki w grupie BIEDRONEK

  5 października  2018 r. w grupie Biedronek,  wych. p. Katarzyna Zieziulewicz, odbyły się wyjątkowe urodziny  - jubilatką była Marchewka.
W tym dniu w ubiorach przedszkolaków dominował kolor pomarańczowy.
Nie zabrakło konkursów, tańców, prac plastycznych  związanych z tytułową Marchewką. Na koniec dzieci zjadły marchewkowe chipsy i paluszki, popiły, samodzielnie wyciśniętym, sokiem marchewkowym.
Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy i marchewkowy. Dostarczył wszystkim dużej dawki witamin, uśmiechu i zabawy.

„Rzecz to wielka niesłychanie, gdy starszakiem się zostanie”

 Pasowanie na starszaka to bardzo ważne wydarzenie, wiedzą o tym doskonale sześciolatki, które 9 października zostały uroczyście pasowane na starszaka w Samorządowym Przedszkolu w Lipsku.

Czytaj więcej: „Rzecz to wielka niesłychanie, gdy starszakiem się zostanie”

Statystyki

Odsłon artykułów:
2435756

Ogląda nas

Odwiedza nas 141 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia z przedszkola