"Dzień warzyw i owoców" u Świerszczyków

  Dnia 29.10.18r. w grupie dzieci 2,5-3 latków „Świerszczyki” odbyły się zajęcia otwarte dla wszystkich rodziców. W tym dniu obchodziliśmy „Dzień warzyw i owoców”. Dzieci wysłuchały wiersza Juliana Tuwima „Na straganie”. Spośród zgromadzonych warzyw i owoców dzieci rozpoznawały poszczególne warzywa i owoce, nazywały je, określały kształt i kolor. Recytowały wiersz i śpiewały piosenkę promujące najczęstsze spożywanie warzyw i owoców, zawartość witamin. Dzieci wykonały szaszłyki z owoców, a rodzice sporządzili naturalny sok z warzyw i owoców. Na zakończenie zajęć odbyła się zdrowa degustacja.

Halina Grajewska

Dzień Dyni

  W czwartek 25 października w grupie Pszczółek obchodziliśmy Dzień Dyni. Ubraliśmy się na kolor pomarańczowy oraz przynieśliśmy dynie w różnych kształtach i kolorach.

  Dzień ten pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił wiedzę na ich temat. Dzieci wykazały się kreatywnością i jednocześnie bawiły się świetnie zmieniając dynię w królową. Mieliśmy też okazję spróbować dyniowych babeczek-bardzo dziękujemy p. Sylwii. Ten dzień był pełen wrażeń i radości.

Wych. E.Parfieńczyk

Dzień Dyni… czyli wesołe zabawy w grupie Motylków

  W dniu święta dyni atmosfera w grupie Motylków zrobiła się wyjątkowa. Od samego rana słychać było gwar. Dzieci z wielką ochotą przekraczały próg przedszkola, z dumą paradowały w rozmaitych kostiumach. Dominował kolor pomarańczowy i uśmiechnięte dynie. Święto przygotowała wychowawczyni Bożena Zaniewska.

Czytaj więcej: Dzień Dyni… czyli wesołe zabawy w grupie Motylków

„CZYTANIE NA DYWANIE” w grupie Biedronek

  Czytanie rozwija słownictwo i poszerza horyzonty.
W tym roku szkolnym, od października, w grupie Biedronek trwa akcja „Czytanie na Dywanie”.
   Pierwsza bajeczkę o Biedronce Fionce przeczytała Dzieciom Pani Dyrektor Barbara Aleksiejczyk. Od tej pory rodzice i opiekunowie dzieci z grupy Biedronek czytają bajki przedszkolakom. Biedroneczki zapraszają swoich dorosłych na bajkowe spotkania w wybranym przez siebie terminie.

Biedronki w świecie zmysłów, zmysł dotyku

  17 października dzieci z grupy Biedronek mogły się przekonać jak wiele rzeczy możemy poznać dzięki dotykowi. Rączki i nóżki dzieci miały okazję sprawdzić co jest ciepłe, co zimne. Jak jest dotykać rzeczy miękkich i szorstkich. O tym wszystkim dzieci dowiedziały się dzięki pani Michalinie Powarunas, która bawiła się z dziećmi prowadząc zajęcia z elementami sensoryki dotyczące zmysłu dotyku.

Statystyki

Odsłon artykułów:
2315998

Ogląda nas

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna