Lekcja matematyki w sklepie Biedronka

  W dniu 26.09.19r. klasa Vc  wraz z nauczycielem udała się na nietypową lekcję matematyki do sklepu Biedronka. Tematem lekcji  były  działania pamięciowe na liczbach.
  Uczniowie pracowali w pięciu trzyosobowych grupach. Celem każdej z nich był zakup produktów z pięciu kategorii towaru: nabiał, słodycze, owoc, warzywo, chemia, za kwotę 10 zł. Zadanie nie było łatwe. Grupy musiały zdecydować o tym, co kupić i jaką ilość, aby wystarczyło pieniędzy.  Ostatecznie wszyscy wykonali zadanie zgodnie z ustalonym wcześniej regulaminem. Każda drużyna zrobiła zakupy i opłaciła za nie w kasie,  a po otrzymaniu paragonu sprawdziła czy wszystko zostało zakupione.
  Po powrocie do szkoły uczniowie rozdzielili między sobą zakupione produkty.
  Wszyscy byli zadowoleni  z tej nietypowej lekcji matematyki.

Relacja z zajęć programowania cyfrowego SCRATCH i godzin kodowania w klasach I - III

  W ramach projektu ,,Razem odkryjmy świat programowania – szkolenie dla nauczycieli i uczniów z podregionu suwalskiego” w wymiarze 30 godzin, odbywały się w naszej szkole od stycznia do maja  zajęcia z programowania cyfrowego SCRATCH i godzin kodowania w klasach I – III szkoły podstawowej.

Czytaj więcej: Relacja z zajęć programowania cyfrowego SCRATCH i godzin kodowania w klasach I - III

Wycieczka

  W dniu 16.05.2019r. odbyła się wycieczka szkolna, w której udział wzięły klasy IV i część klasy Va. Pierwszym przystankiem było Giżycko, gdzie zwiedziliśmy Twierdzę Boyen oraz przechadzaliśmy się po molo. Kolejne miejsce to Ryn. Tu oprowadzał nas przewodnik po pięknym zamku, utrzymanym w średniowiecznym stylu. Mogliśmy zobaczyć  też przerażające narzędzia tortur. Ostatnim miejscem była wizyta w Mikołajkach, w Parku Wodnym Tropikana. Choć pogoda nie dopisała, mieliśmy mnóstwo niesamowitych wrażeń.

Katarzyna Kiejko

Wycieczka do Białegostoku

  Uczniowie klas Vb, VIa i VIb wzięli udział w wycieczce do Białegostoku. Pierwszym punktem programu był interaktywny spektakl pod tytułem „Ziemia - planeta filmu”. Widzowie mieli możliwość poznania historii kina i filmu, ciekawostek związanych z procesem powstawania dzieła filmowego - w sposób dość nietypowy, mogli na pewne zjawiska spojrzeć okiem kosmitów. W sztuce ważną także okazała się aktywność widzów, którzy mogli wykazać się znajomością pojęć związanych z kinematografią.

Czytaj więcej: Wycieczka do Białegostoku

Świąteczne pierniczki

  Wspólne pieczenie to doskonała zabawa - o tym mieli okazję przekonać się  uczniowie klasy II a, którzy z pomocą rodziców piekli i ozdabiali pierniczki. Zapach pysznych pierników przyciągał wszystkich do klasy.  Najlepszym momentem  było wspólne dekorowanie! Polewa czekoladowa, pisaki z lukrem, posypki do ciasteczek, bakalie...  Możliwości było mnóstwo, a naszym uczniom nie zabrakło pomysłów i  wyobraźni . Wszyscy mieli doskonałą okazję, aby wykazać się inwencją twórczą i przyozdobić każde ciasteczko według własnego pomysłu.

Wioletta Rokita

Miss i Mister Grzeczności - listopad

GRUPY PRZEDSZKOLNE

MOTYLKI
5-latki

JULIA BOROWICZ - MISS
AGATA HERMAN - MISS
WOJCIECH SZTUK - MISTER

Czytaj więcej: Miss i Mister Grzeczności - listopad

Statystyki

Odsłon artykułów:
2395056

Ogląda nas

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

Strona główna Wydarzenia Wydarzenia ze szkoły podstawowej